Napomene vezane za prakticni ispit iz tehnologije

Started by Bred, 03-10-2006, 09:19:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

katarina

Emulzije se ne sterilisu u autoklavu da se ne bi narusila stabilnost. A za kapi suspenzije, ja mislim da se uopste ne filtriraju.


Lilika

A jel i na prakticnom moramo da procitamo recept?

milena

#153
Ne, ali zato postoji test pre prakticnog (sa 10 pitanja u septembru), gde ima brojeva i skracenica pa da se napise sta znace ili da se napise taj broj (na latinskom).. I par prostih zadacica, tipa izracunavanja izotonicnog r-ra, nista komplikovano..

Potrebno 6 od 10 poena za prolaz..

Ako nema 6, ne moze da se izadje na recepte..

Lilika


milena

Pa mislim da je i krenulo od septembra (eventualno od jednog roka pre..)

Cak su na predispitnim vezbama rekli da ima 5 pitanja i da je samo latinski, a onda nas je sutradan docekalo 10 pitanja, par zadacica, i cak jedno sa kolokvijuma.. Kako se signiraju supozitorije (da se zaokruzi)..
:cvet

katarina

Tacno, ja sam u junu polozila prakticni i bilo je ljudi koji uopste nisu bili obavesteni o testu. Bzvz. Meni je bilo lagano jer sam prosle godine slusala vezbe, ali onaj ko je to ostavio za kasnije, imace mozda problem.

Lilika

A jel mozda imaju predispitne vezbe i u ovom roku ?

milena

Postoje, u svakom roku, dan pre prakticnog u 11h.

frckica-j

Pitanje: jel' istina da kod vas ako student dobije 9 ili 10 iz svih kolokvijuma bude osloboðen praktiènog? Dobih ovu informaciju pa da provjerim...

Bred

ne, ako prosecna ocena sa svih kolokvijuma u toku skolske godine bude 8,5 i veca, student biva oslobodjen JEDNOG recepta (od 2) i to mu vazi zakljucno sa oktobarskim rokom te skolske godine u kojoj je kolokvijume i polagao ...  :wink:

mikula

Molim vas da mi pomognete. Ako supozitorije izlivam u supoforme, kolika je njihova "bazdarna vrednost"? I ja prvi put cujem za ovaj uvodni test, pa ako neko zna da kaze i neko konkretno pitanje sa istog, pliz...

katarina

Za supo forme bih ja stavila 2g, ali pojednostavi i nemoj da ih izlivas u supo forme vec u metalne kalupe. Tako ne moras da mislis ni o inkopatibiliji.

Jao meni ko da je neko isprao mozak posle tog prakticnog, stvarno ne mogu da se setim pitanja...znam da je sigurno bilo sa uvodnog predavanja prevod sa latinskog i treba da znas one skracenice. Bilo je i nekih zadataka za odredjivanje izotonicnosti.

mikula

Hvala. A od skracenica dolaze samo one koje koristimo, a ne bas sve ono na kraju praktikuma?

katarina

Ma ne, samo ponovi one sa vezbi i sa uvodnog.