Napomene vezane za prakticni ispit iz tehnologije

Started by Bred, 03-10-2006, 09:19:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

anchica

Ja mislim da ne, uglavnom dolaze laksi recepti. Mada, na konsultacijama nikad nisu bili odredjeni sto se toga tice, pa ih ipak pitaj. Inace, nalaze se i u RP-u.

Enea


Ako mi je u Rp/ propisan Aethanol, [bez conc, dil] na koji se odnosi 96% ili 70% ?

anyone?
:cvet

Bred

razblazeni, koncentrovani bi bio naglasen.

BK

Tacno se secam da su nam na vebama to naglasili, znaci Ph jug II, piseti i u posetniku sto je @tarantulica napisala:
Etanol
PhJug IV -   Aethanolum concentratum  96%
      Aethanolum dilutum   70%

PhJug II -   Spiritus concentratum   96%
      Spiritus (=aethanolum)   90%
      Spiritus dilutum    70%

givenchy

 Ja imam zapisano sa vezbi da ako u receptu pise Aethanoli misli se na Spiritus 90% (oficinalan po Ph.Yug. II).
Makar je tako nama rekla ass Jelena Djanis

Enea

da, da!! hvala drage kolege  :cvet

brede, next time budi precizniji, jbo pola informacije!

Hana

U receptu 22 iz praskova zasto je dodata celuloza i gde je oficinalna, i
u receptu 24 iz praskova Zn stearatis gde je oficinalan i koja mu je s.c.? :help2:

milena

Zn stearatis je oficinalan u Britanskoj farmakopeji..  :cvet

Hana


dona


Hana

Hvala, a da ne znas mozda kod recepta Emulsio olei jecoris, kakvo je delovanje benzaldehida i hloroforma?

Enea


Maslacak

#87
uf, nemam svesku kod sebe, ali seæam se ne¹to te emulzije,
jer sam ba¹ ja tra¾ila uloge svih supstanci i raspravljala se sa drugom oko hloroforma...
mislim da su i benzaldehid i hloroform korigensi tu :)

enea je utrefila su¹tinu :K

za hloroform pogledaj u Extra ph, tamo pi¹e, toga se seæam... a i znam da je sladak...
mislim da sam u pravu, ali nisam 100% sigurna :>

EDIT: ma ipak sam 100% sigurna :K Benzaldehid daje aromu gorkog badema :) Korigensi i jedan i drugi!

BK

Nemam ni ja svesku kod sebe, ali kad je @maslacak napisal poruku setila sam se da su korigensi, tako da si upravu @maslacak :cvet

AnaCrvena

radila sam zaostali kolokvijum iz preparata za oci i na signaturi kapi za oci nisam napisala rok upotrebe  :wall:  ne bi trebalo da imam drugih (bar ne bitnih) gresaka,pa me zanima sta mislite da li je to dovoljan razlog da padnem?  :hmm radim ga vec 3.put i iz nekog glupog razloga uvek zeznem samo jednu ali bitnu stvar...