Botanika

Started by Nea, 30-05-2006, 15:54:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zoe

Листови инволуцелума припадају горњим листовима. То су брактеје које обухватају цваст. Замисли сад сложен штит. Инволукрум обухвата цео тај сложен штит, а инволуцелум оне "штитиће" што чине тај сложен штит (fam. Apiaceae).

ticho

aaaaa!!! jupiiiii!!! hvala!!!

tixy

ima li neko zvanicnu informaciju kad pocinje usmeni za studente koji polazu prakticni u roku? sad se prica kako svi polazemo zajedno usmeni,znaci od 5-og juna :`? koja je onda poenta predroka? zar nisu asistenti rekli kako usmeni krece od 8-og juna?! :`?

nasty girl

pa od 8 og juna koliko ja znam...

tixy

da, ali kao neko je sreo profesorku, pitao za usmeni, a ona je rekla kako cemo verovatno svi zajedno biti na usmenom...  :hm

nasty girl

Quote from: tixy on 02-06-2007, 22:06:57
da, ali kao neko je sreo profesorku, pitao za usmeni, a ona je rekla kako cemo verovatno svi zajedno biti na usmenom...  :hm

pa kako moze kada je prakticni 5 ili 6 juna , ap ne mogu to odmah pregledati....

tixy

rezultati su pola sata nakon prakticnog. nadam se da smo dobili tacnu informaciju od asistenata...

nasty girl

ozbiljno? to nisam znala.... :hmm :hmm :hmm

onda cu samo reci ufh....pa onda je sve moguce.... :wall: :ball2:

marer_86

#173
rezultati parkticnog dela iz sistematike su posle pola sata.... ro je tacno ... ali rezultati celog prakticnog ne verujem. ....    zapravo sve zavisi koliko ljudi polaze

Jeka

Ljudi, nadam se da æe vam pomoæi ove 2 tabele (Razlika izmedju skrivenosemenica i golosemenica, sistematika) :)

tixy

u nekom od postova se pominje kako profesorka pita neke stvari van knjige... da li moze neko da navede sta je to, a nema ga na slajdovima i u knjizi(naravno,ako se seca)? :roll:

zoe

Професорка не пита ништа ван књиге... :T
Истина, већ сам писала, алге и гљиве треба учити са слајдова, а и за физиологију (ако вам то нису избацили... Болоњцима јесу) постоји екстра текст који је писала професорка, а може се наћи на сајту института.

Професорка канда малко детаљније пита анатомију и морфологију. Немојте бити лењи и научите и пресеке кроз све оне типове плодова. Пита и то.

Ја одговарала код ње, и било ми супер! :)

tixy

thanx, zoe! svasta su mi ispricali za taj usmeni kod profesorke i nije mi bilo svejedno... a fiziologija je izbacena, tekst je super i mislim da nije lose procitati ga bar informaivno... :wink:

ticho

moze li neko da mi kaze kakvi su to cvetovi sa hipancijumom kod rosaceae?
p.s. odlicne su one tabele za sistematiku!

Bred

 :pljes: za one tabele iz sistematike...