Usmeni ispit

Started by CicaBg, 19-10-2006, 08:27:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sokobiv

Kolege,da li bi neko mogao da mi pozajmi skriptu da kopiram ?  :help2:

ivanadojcinovic

Jel moze neko ponovo da postavi link gde se nalaze odgovori na sva ispitna pitanja?Ja sam probala preko starog i nista nema kad se otvori.Hvala unapred:)

Bred

Mislis na ova Nova ispitna pitanja (http://www.farmaceuti.com/forum/farmaceutska_tehnologija/novoispitna_pitanja_9022.msg130478.html#msg130478) ?

ivanadojcinovic

Quote from: Bred on 14-06-2009, 22:27:21
Odgovori na ispitna pitanja (http://www.farmaceuti.com/forum//topic,9022.0.html)
Mislim da tu ima odgovor  :wink:

Na ova pitanja sam mislila,jer kad se otvori strana nema nista.

Bred

Pa to su ta, klikni na link (u mom postu, iznad tvog).

mali veseljak

i ja kod prof. Vulete... sve sam procitala ovde na netu o njoj i nisam bas srecna,al sta je tu je. Ako ima neko ko je skorije polagao da napise neke kombinacije ili nove utiske,bilo bi lepo!

optimisticna

Molim Vas pomozite!!!
Ima li iko skriptu za usmeni iz tehnologije napisanu po odgovorima? Ja sam iz Banjaluke ,da mi posalje,PLACAM pouzecem koju cijenu kazete!!!!!

an85

Danas sam polozila kod prof. Vulete,dobila sam 9 i  pitanja su mi bila:

1. Izotonizacija hipotonicnih rastvora
2. Radiofarmaceutski preparati- definicija, primena i farmakopeje
3. Podloge za izradu masti
4. Aerosoli- proizvodnja i kontrola kvaliteta
5. Polimorfizam i pseudopolimorfizam- znacaj u izradi farmaceutskih preparata i u oslobadjanju lekovite supstance

Moj utisak je odlican, profesorka je vrlo prijatna. Pomaze dosta, trazila je razumevanje materije a ne nabubane podatke. Odgovarala sam sat i po ali je brzo bas proslo. Pita oko pitanja da vidi koliko je opsirno uceno i ispit vise lici na diskusiju nego na ono: ti pricas a ona cuti i slusa. Sve u svemu meni je ovo jedan od najprijatnijih usmenih ispita na faxu. Cak je na kraju se i salila :D

mali veseljak

ima li neko svezijih iskustava kod prof. Savic?

Bucika

Kombinacija kod prof. Primorac
4,40,70,161,179

ZZZZZZZZZZ

kombinacija kod prof.primorac:
1.ispitivanje tbl.
2.tecni preparati za oralnu upotrebu,
3.konzervansi u kapima za oci,
4.sredstva za geliranje,
5.oznacavanje i cuvanje lekovitih supstanci

kombinacija kod prof.jele milic:
1.emulgatori
2.formulacija kapi za oci
3.ispitivanje polucvrstih preparata
4.izrada supozitorija i vagitorija
5.izrada sirupa sa biljnim ekstraktima

kombinacija kod prof.primorac:
1.uredjaj za oblaganje tbl.
2.infudibilije za totalnu primene
3.visecesticni sistemi
4.stabilnost suspenzija i emulzija
5.?

kombinacija kod prof.djuric:
1.pomocne supstance kod supozitorija i vagitorija
2.mikrokapsule
3.vakcine
4.totalna parenteralna ishrana
5.?

adriana

jel mozete da mi napisete neki komentar-savet-kombinaciju za prof Ibric? :)

andjelka

a sta se desava sa usmenim iz tehnologije s obzirom na to da se kolokvijumi,prakticni i konsultacije pomeraju za nedelju dana? ima li tu promena?

katira

I usmeni se pomeraju za nedelju dana sem ako neki profesor ne odredi drugaciji termin. Npr. prof. Parojcic je sa 10.02. pomerila ispit na 14.02.

andjelka

 ako su prakticni i konsultacije bili zakazani za 7.02. a pomereni za nedelju dana,znaci za 14.02. to znaci da je u istom danu i prakticni i konsultacije za usmeni i usmeni kod 4 profesorke:Parojcic, Ibric,Vuleta i Primorac! plus usmeni iz kozmetologije kod nekih profesora.. Ima li neko neku svezu informaciju da li ce se tu nesto pomerati ili sve ostaje tako?