Farmaceutska hemija

Started by sjajna05, 09-05-2006, 13:30:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

irena

Ja sam cula kad je agbaba pricala sa nekom devojkom na faksu i rekla joj da negde mora da putuje 20.juna, mada, ni to nista ne mora da znaci. Pitali smo je u ponedeljak kada ce poceti da ispituje u drugom terminu i od reci do reci je rekla da ne zna, jer su novi asistenti na zavodu zeznuli stvar i odvojili prijavljivanje za prvi i drugi termin. Zato ona nece do 19. juna znati koliko u stvari ljudi izlazi kod nje na usmeni, a od tog broja zavisi datum pocetka usmenog.

Emma

Imam dva  pitanja:

1. Dali neko zna vredi li uciti iz prvog dela knjige iz farmaceutske hemije koja je nedavno izasla?

2. Sta znaci kod vitamina K1 da je trans-izomer sa R,R,E konfiguracijom, tj. sta znaci R,R,E ?

Veliko hvala!
P.S.  Ovaj forum zlata vredi i  svaka cast dragim i vrednim kolegama koji su ovo zapoceli.  :]

Bred

Tako je, tonu suvog zlata :)
Iz knjige treba da ucis morfin, analgoanitipiretike  i ono sto e Sote pricao na predavanjima. Ja nisam isao samo zadnje 2 nedelje maja na pradavanja i on je ispredavao jedno skoro 100 prvih strana te knjige
Mislim da ne moras da pamtis te konfiguracije, mislim da to nije toliko bitno
Imam i ja pitanje- jel u 6. pitanju daju i naziv jedinjenja ciju strukturu treba da prepoznamo?

Enea

da,daju ime u 6.pitanju

knjiga je puna gresaka,i fali deo sa holinergicima..antiparkinsonicima

jel dolaze agonisti iantagonisti serotonina i antilipidemici?


Enea

Quote from: Bred on 08-06-2006, 14:41:52
Pa slusanje nije ispit a nije ni obavezno a pitanje je da li su ti studenti i stigli do usmenog :wink:

naravno da znas da sam stigla do usmenog
..i htela da se prijavim za prvi rok,
sad kad pogledam polovinu gradiva sam tek ponovila,...LOSE..
elem

greska u rasporedu-to NE SME!

Bred

wow, ma to je onda MNOGO lakse za 6.pitanje!!! Super
Mislim da treba i jedno i drugo, sutra ti javljam

nikolay

Ljudi,
 
  polozio sam u Aprilu kod Sotea! I ovako stoje stvari:

  knjigu zaboravite, samo koristiti kao pomocno sredstvo. Uciti iz skripte 585 (585 stranica) NE MORAJU da se napisu SVE formule na konceptu. Sote obozava IUPAC,ali ne pita nista komplikovano. 6. pitanje je ok,retko ko da stigne na 6 i padne,plus hoce da pomognu. PUSKE obavezno, moze da se prepisuje bez problema. Nikako ne ulaziti PRVI jer onda Sote jos ima snage, pa hoce da cedi malo vise. Ljudi su pisali po par jedinjenja na jednom pitanju i prolazili su sa dobrom ocenama. Niko ne skida glavu ako se neznaju NEKE stvari,naravno,ako se ne zna elementarno-odna ne izlaziti.Elementarno iz analiticke,neorganske,a voli Sote da zadje malo i u fiziologiju. E da, kombinacije pitanja zaboravite.Ima ih PREMNOGO i mislim da imaju 2 "paketica" sa kombinacijama, sto znaci, nepouzdano, moze za proveri,ali ne oslanjati se na to.
srecno........

yeca

E bas ti hvala Nkolay
Vrlo precizno
Super

gagisha

juce je djevojka kod sotea pala,nije znala kako se izvodi jodoformska proba i tu je on vec postao nervozan,pa je pitao dokazne reakcije!inace nije lose znala!i sote i agbaba putuju tako da sote pita mozda tek od 25-tog,a agbaba u julu,tako su juce rekli!inace su najavili da mijenjaju kombinacije,jer studenti imaju sadasnje!eto,to je to od mene!

yeca

A i to je bitno
Jeee, kako ih zadovoljiti ??  :roll:

cvjetic

 pa kod sotea bas moras da znas te dokazne r-je,on to bas voli da pita!steta,ispit je zanimljiv,a napravili su stravu od njega!

Emma

 Sta znaci hidroaromatican prsten?

ivanabg

Da li u ovogodisnjim predavanjima ima nesto novo u odnosu na proslu godinu? npr. antilipidemici

yeca

Ja sam i¹la cele ove godine na predavanja i nismo tako ne¹to radili!!!

cvjetic

prosle godine su se radili antilipidemici,hoce li biti na ispitu onda ako nisu ove godine bili?oni stalno nesto ubacuju i izbacuju,ne zna covjek vise sta da uci!dovoljno je sto ce mijenjati komb!!!!!!  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(