Farmaceutska hemija

Started by sjajna05, 09-05-2006, 13:30:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Emma

Trenutno ucim vitamine. Bila bih jako zahvalna ako neko zna koja pitanja-cake pitaju vezanu za ovu oblast?  :H

Bas mi tesko pada ova farmaceutska. Najgore sto sam ja pravila duzu pauzu. Bezala sam od problema zvanog farmaceutska hemija. Ali problem nije pobegao od mene vec je postao veci.  :][

Neki  koji su polozili su mi dali savet  da se stalno treba  vracati i ponavljati predjeno gradivo, (jer se brzo zaboravlja) pa ides dalje, pa opet ponavljas, itd. Iako se cini  da ponekad tapkas u mestu,  kazu  da rezultat je ipak tu.   :`

cvjetic

Quote from: Emma on 11-06-2006, 21:08:59
Trenutno ucim vitamine. Bila bih jako zahvalna ako neko zna koja pitanja-cake pitaju vezanu za ovu oblast?  :H

Bas mi tesko pada ova farmaceutska. Najgore sto sam ja pravila duzu pauzu. Bezala sam od problema zvanog farmaceutska hemija. Ali problem nije pobegao od mene vec je postao veci.  :][

Neki  koji su polozili su mi dali savet  da se stalno treba  vracati i ponavljati predjeno gradivo, (jer se brzo zaboravlja) pa ides dalje, pa opet ponavljas, itd. Iako se cini  da ponekad tapkas u mestu,  kazu  da rezultat je ipak tu.   :`
tako ti je najbolje da radis!vit c moras dobro da znas,kiselost,stabilnost!i to ti je bitno i za ostale,soli koj grade,sta je bitno za dejstvo!i samo da znas vit c se cita kao 1,4-lakton,2,3-dehidro L-gulonska kiselina

Emma

 Hvala ti  cvjetic.  :[

cvjetic

nema na cemu,i ja to spremam sada pa ako imas pitanja,javi se,ako mogu da ti pomognem! :)

Emma

 Da znas  cvjetic da mi je sad lakse. I ja cu rado pomoci ako mogu iako  sam tek  na pocetku. Valjda cu uspeti za septembar  da  je spremim  !?!?  :roll:

Pozdrav iz daleka!   :~

Bred

#50
HOT informacija- Zorica ce poceti da pita 26.6.2006. To je rekla  ovima koji su dosli da slusaju ispit. Inace devojka je imala sledeca pitanja:
Inhibitori MAO
Antivirotici
Vazodilatatori
Kontrastna sredstva
Progestini
Statini

SPRING

Evo jos jedna kombinacija koja je bila danas, devojka je vratila pitanja...
1. nesteroidni antireumatici
2. hloramfenikol
3. antiepileptici
4. derivati dihidropiridina i metabolizam
5. tiazidi, dihidrotiazidi i aldakton
Pozdrav!

besno pile

Zorica je dans rekla da pocinje da pita od 26. i to prvo pita biohemicare,pa onda farmaceute.Inace je zena skroz ok,ali trazi.Najbitnije da se gradivo povezuje

Emma

Da li treba znati sintezu vit. C ?  :roll:

Bred


cvjetic

ma jok,ne treba ti sinteza!stabilnost i kiselost je najbitnija!

Bred

A pogledaj i pitanja sa usmenog ispita koje sam objavio. kod vit C Sote je trezio da mu devojka navede tacnu pKa vrednost

Ko je rekao da ce menjati kombinacije?

besno pile

e,i ja sam cula da ce menjati kombinacije,ali to su pricali jos za april....
u svakom slucaju nemaju sta novo da ubace,a suludo je raditi po kombinacijama jer ih ima milion

AquArius

Mislim da je video komb na forumu i da mu se to nije svidelo. Pitanja su kao ok. Kombinacije vec...
Tako nesto sam nacula na faxu. Mislim, on je inace ok, ali menjao je i kad sam ja odgovarala, stalno nesto izbacuje, dodaje.

Admine, spijuniraju.

Bred

Znam da spijuniraju zbog toga sam gostima i zabranio pristup. Zar oni misle da s nama mogu da se takmice? Varaju se :wink:

Da li trebaju analeptici?