Fizicka hemija

Started by katarina, 30-05-2006, 15:23:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

katarina

Ni ja nisam znala jedan grafih kod medenice(iz Maleseva) pa sam ipak polozila sa 7!...

zivanshe

#76
that's goog news. :) ma nash fakultet voli svoje studente, ne bi oni nas oshtetili... zar ne? :)

pitanje vezano za pismeni ispit:
da li experimente koje mi na vezbama nismo radili mogu da zanemarim, ili postavljaju i pitanja vezana za njih? npr stoksov ogled nismo radili, i rado bih preskochila onu formulu.  :roll:

:`?

katarina

Sve sto si spremala za kolokvijume, predlazem ti da ucis!!

zivanshe

dobar savet... hvala :)

Coolgemini

Sve sto smo radili na vezbama bi moglo da dodje u obzir. :!..Ne smaraj se oko nekih stvari koje nisu bile trazene na kolokvijumima,obrati paznju na praktikum,na tabele,grafike,slike,aparature....u maju su bile cak i slike staklenih i vodonicnih elektroda da se obeleze.. :roll:..zbirku dobro proradi...svaki zadatak moze da padne :wink:

zivanshe

HVALA coolG, to je bilo temeljno! :)

Bred

Kao i one formule za izracunavanje relativnih , apsolutnih gresaka i tako to, kod nas je i to bilo, doduse kod nekih grupa, znam da su se oni koji su to imali slogirali jer se nisu nadali da ce i to biti, tako da-SVE treba a onu zbirku treba da prezvacete :wink:

katarina

U pravu si! To ima i sada!

Masha

Obavezno ucite te formule za racunanje gresaka. Ja sam isto na pismenom imala te formule, dakle, izgleda da ih jako vole.

zmajic

U predroku, u maju, je bila slika fotocelije, koja je trebla da se obelezi sta je. Odgovori su bili ponudjeni, ali toga nije bilo u praktikumu.Cak ni eliminacijom nije bilo moguce dobiti odgovor. Mnogi su lupili, pa pogodili.  Posle smo je nasli na slajdovima sto je ona dala sa predavanja. Jos je i bila caka sa zracima koji prolaze kroz prizmu, da se dopuni koji zrak (mislilo se na boju) pada pod najvecim uglom, koji se max propusta. I to je sa predavanja. Sve u svemu treba procesljati slajdove. Zadaci su bili relativno prosti, ali je bila fora u tekstu, mozes da se zeznes ukoliko lepo ne procitas. Takvih nas je dosta bilo.  :K
Ukoliko neko nije pisao u zadacima svugde jedinice, jedna od asistentkinja nije priznavala ceo zadatak, pa je tu bilo 2 poena manje.... Sve u svemu MNOGO su divni :OFF

Coolgemini

Hmmm....ipak je relativno kako je kome bilo.Meni recimo npr je bilo mnogo skakljivo i nesigurno..Bilo je dvosmislenih pitanja na koje nisi bas bio u stanju da odgovoris jer nisi zastupao 100% sigurnosti da je tacno...Zadaci nisu bili teski,ali u smislu da si mogao da ih prepoznas...mada nisu bili naivni nimalo jer se trazilo nesto skroz drugacije od onoga sto se obicno trazi.. :roll:
Mislim da je fotocelija ipak bila u praktikumu :K..jer se secam da sam je lako prepoznao ,ali bila je dosta zavucena,pa stoga treba da se obrati totalna paznja na sve moguce slicice koje postoje..Na tom pismenom uglavnom padaju stvari za koje vi mislite da nisu bitne...jer po tome je to veoma specificno-tezak ispit-nikad niste sigurni sta ce pasti jer svaki zarez i REC je bitna..Praktikum je sasvim dovoljan za spremanje ali stvarno treba da se prezvace i razjasni...Slajdovi mi nisu poznati i ne znam nikoga ko ih je koristio..Cast izuzecima :cvet

Bred

Kako na pismenom mogu da daju BILO STA sa [redavanja a sto nije radjeno na vezbama?!

Coolgemini

Ma sve sto se radi na vezbama i sto je obuhvaceno praktikumom dolazi u obzir..Nisu potrebna predavanja i knjige za pismeni deo..

zivanshe

ok, hvala, pamtim, obraticu paznju na svaku rech, sliku, marginu. :)

a kako vam se chini, onima koji su polozili, koliko ocena na usmenom zavisi od ocene iz fizike  :`?

Bred

Zivanshe, procitaj ceo topic :wink: