KoLokvijuM

Started by M^i^M^a, 21-11-2006, 11:18:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lence

Quotepotpis moze da se dobije bez polozenog drugog kolokvijuma,ali ne moze na ispit da se izadje 
ne moze da se izadje na prakticni ili na usmeni?
ja sam dobila 7 na prvom kolokvijumu, pa ne bih sad da gubim vreme na drugi, vec da odmah polazem pismeni 5. juna. jel mogu tako?

AnaCrvena

bojim se da ne mozes...

malavestica

ljudi, pretpostavljam da smo svi uzeli ona pitanja iz kopirnice, pa me zanima, o'kle im sve ono, mislim ima dosta stvari kojih nema u praktikumu..  :hmm npr, sta je stvorena kiselost mleka,koja je dozvoljena kiselost mleka, kako se odredjuje % dodate vode proizvodima od mesa,  dozvoljeni stepen kiselosti za brasno T 400 i T 1100, pa onda, bioloska bombaza konzervi.. pa, pliz pliz, ako neko zna odgovore, nek ih iskucka  :Bog

mima385

I ja se pitam odakle ta pitanja. Mozda su od starijih generacija, koje su radile malo izmenjene vezbe, znate da smo mi imali novi praktikum. Ni ja ne znam odgovore.

milena

To je sa vezbi koje su radile prethodne generacije, iz starog praktikuma i mi to ne treba da znamo.. Samo ono sto smo mi radili, dakle novi praktikumi,tj.praktikum..!  :cvet

malavestica

ups ups ups  :stid: :stid: :stid:
tako mi i treba kad odgovaram na dve teme, a mozak nije ukljucen  :)):
elem, ovo se odnosilo na potpise, blabla, a za kol pa hajd' da se nadamo da ce ispasti fer i dati nam na kolokvijumu iz vezbi, SAMO vezbe  :wink: mada... verujem da im nije bas u interesu da se svi oslobodimo...  :ohwell:
nadjoh neke stvari u predavanjima, ali mrzelo me da citam sve, ima dosta, a vremena sve manje.. ma bice praktikum, m?  :H

makica

I ja se nadam da ce biti samo nas praktikum od ove godine...a sad jedno pitanjce -

Ko ima VECI proizvod rastvorljivosti?
1.AgCl
2.Ag2CrO4

totalno mi mozak vise ne radi :hmm i nije mi jasna recenica iz praktikuma... :roll:

mina-L

Koji je stabilniji komplex,Ca-EDTA il Ca-mureksid? :stid:

makica

Stabilniji je komplex Ca-EDTA  :cvet
imas u praktikumu na 27.str. :wink:

philoserbiana

bolje se talozi,a ima i bolji proizvod rstvorljivosti agcl

makica

Philo,ti si uvek tu da me spases :cvet...tako sam i mislila...
Imam jos jedno -

Da bi se izracunala kolicina dodate vode u proizvodima od mesa treba znati:
1.sadrzaj vode i sadrzaj masti
2.sadrzaj vode,masti i pepela
3.sadrzaj vode i sadrzaj pepela 
opet   :hmm

Shix

#191
odgovor je pod 2)
nadjoh u starom(citaj maminom praktikumu) tako da ne verujem ce to da bude...
to je onaj Feder-ov broj i on se izracunava na sledeci nacin:
     
        Federov broj = %vode / %nemasnih organskih materija

              %nemasnih org.mat.= 100 - (%vode-%masti-%pepela)  i onda
   
              %dodate vode = %vode - (4*%nemasnih org.mat.)

makica

Uff...ja nemam mamin praktikum...hihi :K
Fala Shix :cvet
Nadam se da to nece dati,nismo to uopste pominjali na vezbama.

Shix

da li zna neko kako izgleda kolokvijum,odnosno koliko ima pitanja na zaokruzivanje,dopunjavanje i koliko zadataka?

mina-L

Pa,ljudi,kako ste uradili? Meni je problem bio zadatak... :wall: