Politika I Njeni Izrodi

Started by Vampire 666, 09-06-2006, 12:59:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Da li ste simpatizer ili clan neke stranke?

Demokratska Stranka
8 (34.8%)
Demokratska Stranka Srbije
0 (0%)
Srpska Radikalna Stranka
2 (8.7%)
G17+
0 (0%)
Srpski Pokret Obnove
1 (4.3%)
Neka Druga
2 (8.7%)
Nijedna
10 (43.5%)

Total Members Voted: 22

Vampire 666

Ovo pricham iz perspektive svoje opshtine....
Crkva nema nikakav dodir sa narodom i na losem je glasu zbog ponasanja lokalnih svestenika(i sistema naplate svojih usluga).

lijepa bosanka

Quote from: vladimir on 10-06-2006, 21:54:06
Danas sam napisao opsirne utiske o nasoj politickoj sceni danas, ali me za+eb'o racunar i nije poslao, tako da cu to u narednim postovima da iscepkam.
Steta za Djindjica, bio je mlad i energican, sa vizijom.Da nije koketirao sa mafijom, mozda bismo bili danas na dobrom putu.
Mladic i Karadzic nisu krivci za to sto nas svet tuca u zdrav mozak.Naci ce EU i SAD nove razloge za mrcenje i mrcvarenje ove zemlje i da se oni predaju Tribunalu, uostalom-vreme ce pokazati koliko sam u pravu.Bedak je sto kod nas postoje osobe kao Natasa Kandic i Sonja Biserko koje patoloski mrze svoj narod, i jos dobijaju znacajno mesto u medijima poput B92.Castim pivom sve kad se u Hrvatskoj i BiH pojave takve osobe, ali, po svemu sudeci-nacekacemo se za to.A i oni imaju jaaaaaako puno razloga da se caste epitetima kakvi su nama dati, imate na netu snimke sta su oni radili Srbima. >:(
Mislim da na nasoj politickoj sceni, u vlasti ili opoziciji, ne postoje stranke niti licnosti koje ovu zemlju mogu povesti u bolje sutra.Treba se konstruisati nacionalni cilj, doneti Ustav u kome ce pisati da je Srbija drzava Srba i ostalih naroda ( a ne obratno ) kao sto stoji u Ustavima svih Evropskih zemalja, da se stvore jake institucije, pa tek onda da se brine o standardu.
Kad pocnemo postovati sebe, pocece i drugi da postuju nas.Ako se uvek naguzimo kad se ostalima digne, necemo bas dobro proci...Sada nam treba sloga, a ne podele!Necu bas ceniti ako se na ovom forumu koriste termini BOSANAC, KRAJISNIK, SUMADINAC, KOSOVAR-Srbi iz RS, Krajine, Sumadije, sa Kosova-ali SRBI!
Ako se vec politicari dele, ne moramo onda mi! :)
P.S. Bez Kralja ne valja!

Mislim....stavrno ne znam sta da kazem....ovo je savrsena lekcija za neke...
Bravo,bravo,bravo..... :] :] :]
Apsolutno se slazem sa svakom tvojom rijeci...

A ovo za crkvu se slazem....Vatikan ima veliki uticaj kod katolika....i mislim da je to spona koja ih drzi vezanim i jedinstvenim!!!

pereca

Quote from: lijepa bosanka on 10-06-2006, 22:26:56
Quote from: vladimir on 10-06-2006, 21:54:06
Danas sam napisao opsirne utiske o nasoj politickoj sceni danas, ali me za+eb'o racunar i nije poslao, tako da cu to u narednim postovima da iscepkam.
Steta za Djindjica, bio je mlad i energican, sa vizijom.Da nije koketirao sa mafijom, mozda bismo bili danas na dobrom putu.
Mladic i Karadzic nisu krivci za to sto nas svet tuca u zdrav mozak.Naci ce EU i SAD nove razloge za mrcenje i mrcvarenje ove zemlje i da se oni predaju Tribunalu, uostalom-vreme ce pokazati koliko sam u pravu.Bedak je sto kod nas postoje osobe kao Natasa Kandic i Sonja Biserko koje patoloski mrze svoj narod, i jos dobijaju znacajno mesto u medijima poput B92.Castim pivom sve kad se u Hrvatskoj i BiH pojave takve osobe, ali, po svemu sudeci-nacekacemo se za to.A i oni imaju jaaaaaako puno razloga da se caste epitetima kakvi su nama dati, imate na netu snimke sta su oni radili Srbima. >:(
Mislim da na nasoj politickoj sceni, u vlasti ili opoziciji, ne postoje stranke niti licnosti koje ovu zemlju mogu povesti u bolje sutra.Treba se konstruisati nacionalni cilj, doneti Ustav u kome ce pisati da je Srbija drzava Srba i ostalih naroda ( a ne obratno ) kao sto stoji u Ustavima svih Evropskih zemalja, da se stvore jake institucije, pa tek onda da se brine o standardu.
Kad pocnemo postovati sebe, pocece i drugi da postuju nas.Ako se uvek naguzimo kad se ostalima digne, necemo bas dobro proci...Sada nam treba sloga, a ne podele!Necu bas ceniti ako se na ovom forumu koriste termini BOSANAC, KRAJISNIK, SUMADINAC, KOSOVAR-Srbi iz RS, Krajine, Sumadije, sa Kosova-ali SRBI!
Ako se vec politicari dele, ne moramo onda mi! :)
P.S. Bez Kralja ne valja!

Mislim....stavrno ne znam sta da kazem....ovo je savrsena lekcija za neke...
Bravo,bravo,bravo..... :] :] :]
Apsolutno se slazem sa svakom tvojom rijeci...

A ovo za crkvu se slazem....Vatikan ima veliki uticaj kod katolika....i mislim da je to spona koja ih drzi vezanim i jedinstvenim!!!

Nemam sta da dodam, Bosanko  :]

Vampire 666

Pa i kinezi su slozni, a imaju stotine religija....

vladimir

Ako æemo iskreno, narod ima najvi¹e poverenja u Crkvu od svih institucija, svakako vi¹e nego u politièare.

Quote from: Vampire 666 on 10-06-2006, 22:25:21
Crkva nema nikakav dodir sa narodom i na losem je glasu zbog ponasanja lokalnih svestenika(i sistema naplate svojih usluga).

Ali, ne mo¾e¹ na osnovu pona¹anja pojedinaca globalizovati pona¹anje svih koji rade pri Crkvi.Svako od tih sve¹tenika nosi svoj krst i ako je lo¹e radio-odgovaraæe. :wink: Ipak je mnogo vi¹e sve¹tenika koji rade po Bo¾jim naèelima i pravièno nego ovih drugih. Sistem naplate pojedinih usluga se sprovodi zbog crkvenih razreza ( ne¹to slièno na¹em porezu ), a ako neki sve¹tenik lupa po u¹ima-prijavi¹ ga u Eparhiju!Ali, pojedinaèni sluèajevi nisu razlog da se èitava institucija, koja je , podseæanja radi, 500 godina pod Turcima okupljala Srbe oko jednog cilja, a kasnije i pod komunistima, iskljuèi iz odluèivanja o sudbini naroda!Verujem da politièari mnogo vi¹e uzmu od naroda i upotrebe za svoj æef, nego ¹to uzme Crkva i ulo¾i u svoju instituciju. :wink:

willie the scot

chicha,nemam sta da dodam.istina je mocna stvar,samo je ne voli svako,treba je govoriti tiho.

Vampire 666

Svejedno...Jednoj modernoj evropskoj drzavi nije potrebna crkva kao deo vlasti!

Darker

Meni samo smrducka ¹to radikali i Spo(odnosno ovi novi sad) ne organizuju zajedno Ravnu goru...
Mrzim kapitalizam. Prezirem ga iz da du¹e, povraæa mi se i od njega i od globalizma i od svega ¹to on sa sobom nosi... ALI AKO RADIKALI DOÐU NA VLAST/SRBIJA POSTANE KRALJEVINA/CRKVA DOBIJE VEÆE PRAVO ME©ANJA,  mi postajemo Iran, Irak, whatever, a ja koji sam posle 5.oktobra odluèio da ostanem ovde, a posle 12.marta sam bio jo¹ odluèniji u tome, odoh braæo u beli svet i zatræu sve srpsko u meni da nikad vi¹e ne nikne jer je Srbin proklet!!!!!!!!!!

Vampire 666

Ako radikali dodju na vlast trazicu politicki azil u finskoj...Kisa, sneg, tajge i tundre, heavy metal...mozda bi bilo dobro da dodju na vlast :wink:

vladimir

Quote from: Darker on 11-06-2006, 10:05:23
SRBIJA POSTANE KRALJEVINA/CRKVA DOBIJE VEÆE PRAVO ME©ANJA[/b], mi postajemo Iran, Irak, whatever

Matori, te¹ko, ali pustiæu te da jednog dana shvati¹ koliko pogre¹no zami¹lja¹ neke stvari. :wink:  Na¹a Crkva nikad nije pozivala na nasilje... :lol:

Darker


willie the scot

vampiru krvi cu da ti se napijem!radikali nisu cetnici,jos manje je to vuk draskovic.

lijepa bosanka

Jeste,nasa crkva jedina uvijek poziva na mir,ljubav medju narodima,vjerama,na oprostaj ,zaborav,dobrocinstvo....sto ne bih rekla za ostale dvije vjere....Pa i danas slusam svestenika kako isto to govori... danas je veliki praznik: Duhovi-silazak Svetog Duha na apostole!
Nazalost,nasa crkva je mnogo ugnjetavana od 2.svjetskog rata do pocetka devedesetih....Mogu o tome do sutra da vam pricam kako su u nekim dijelovima Bosne svestenike brijali....nono3li....i jos kojesta radili...Ipak sam ja zivjela(i sada su mi roditelji tamo) u takvoj multietnickoj sredini i imala sam vise kontakta sa drugim vjerama nego vi u Srbiji...I na kraju svega vam mogu reci da je tesko biti Srbin i u Srbiji,a sta mislite kako je izvan njenih granica?!
.....Zasto smo im toliko smetali?? Zasto imaju strah od nas?Mozda je stvarno tacno da su Srbi zapravo najstariji narod na ovim prostorima??

P.S. Savjetujem vam da kad budete imali vremena procitate: Jelena '93. i Jelena 2001. autor: Mile Kordic

Vampire 666

Aj ne smarajte vishe s tom crkvom. Modernoj drzavi ne treba crkva kao deo vlasti i tacka! end

Idem da potpishem ovu peticiju za zabranu radikala...nije demokratski al' je lekovito za Srbiju...

lijepa bosanka

#59
Idi.....Ja necu...sigurno!!!!!....To mi je tako jadno i bijedno!!!! :(
Jedino bih isla da zabranim rad GSS-a i nekih NVO njima bliskim!!!! >:( >:D

Vazno je da sam ja potpisala pre neki dan peticiju za referendum u R.Srpskoj!!!  :happy: :happy:

СРПСКА ЗОВЕ!!!!!

P.S. I znaj krvopijo.....na ovim prostorima sve sto je zabranjeno to jos vise buja,klija i siri se !!!!!