Jezièke (ne)doumice

Started by Darker, 28-11-2006, 14:05:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

kockalone

...samnom ili sa mnom...

Bred

bilo vec ... sa mnom  :wink:

kockalone

'fala(mislim hvala :wink:)...

bbasic

Quote from: frckica-j on 31-08-2008, 17:07:03Cigle se slazu, ljudi su saglasni.

Nije taèno.

Quote from: frckica-j on 31-08-2008, 17:07:03Konpoci se nadovezuju, ljudi nastavljaju zapocetu temu.

Nije taèno.

Quote from: frckica-j on 31-08-2008, 17:07:03Glagol "trebati" nema tipicnu konjugaciju, tj. nema: trebam, trebas, trebaju, trebamo.

Nije taèno: Ja njoj trebam, Mi njima trebamo, a dozvoljeno je èak i Trebam kljuèeve pored Trebaju mi kljuèevi (u poslednjem primeru bitno je da u reèenici nema drugog glagola).

Quote from: frckica-j on 31-08-2008, 17:07:03Ako nije: "cak stavise" je ponavljanje rijeci istog znacenja. Dakle, samo "cak" ili samo "stavise".

Ovo je jedino taèno od tvrdnji koje si iznela.

Dalje neæu nastavljati (ali se ne razlikuje od dosada¹njeg toka poruke). Voleo bih samo da znam odakle ti ova gomila pogre¹nih tvrðenja, kad ih tako samouvereno iznosi¹.

mirror-girl

E ako ovaj bbasic nije bio na nekom takmicenju,odmah mozete da me  :shock2:...
Stvarno vrlo strucna objsnjenja. :streber:

Bred

polako, prenela je onako kako su je ucili, nije na meti frcka nego nas nedovoljno obrazovan i neupucen nastavnicki kadar ...  :wink:

mirror-girl

Ma Frckica je meni carica,a to kakvi su profesori necu sad da pricam da me ne bi  :gnjec: neko...
Mislim sta reci kad je moja nekadasnja srpkinja odvaljivala sledece stvari koje su bile vrlo ceste tako da se tesko mogu deklarisati u lapsuse:
-ja mogu da vam dam ocenu,A MOGU I NE
-LONCEVI
-svi cete da mi odgovarate na sledecem casu-od ZADNJEG DO POSLEDNJEG (to joj se vise puta desavalo)
Tako smo se druzili mesec dana sa njom i nekom je palo na pamet  da obavestimo nadlezne  :>: i od nje je ostala samo ruzna uspomena,hvala Bogu...

frckica-j

Uh, uh, bbasic, ovo je bilo ostro!
Ja samo ponavljam ono sto su nam trubili cetiri godine (i zakidali na ocjenama, da ne kazem pisali topove u dnevnik). Toliko, da smo imali kosmare od tih cigli i konopaca i svega ostalog. Nisam provjerila licno, ali kontam da ako je neko doktorirao lingvistiku valjda zna bolje od mene...I od tebe, pretpostavljam.
Da ne bi bilo zabune, profanka nam je bila iz NS a studirala u Beogradu...Da neko ne kaze da je kod nas zavrsila pa da nema pojma. I otisla u penziju kad je nas izvela.

frckica-j

Zaboravih: Brede, Mirror-girl hvala ¹to me branite!  :love:
Zanimljivo je biti i u takvoj situaciji...

mirror-girl

Frcko,niko ne sme da te dira  :K2:

frckica-j

Pa obièno i ne smije (da budem iskrena)!
Ali lijep je osjeæaj kada te neko uzme u za¹titu!
Veeeeeeeeejiiiika pussssa! :jub:

Bred

ok, to smo sad resili, back to topic ...

:wink: :love:

sara90

greske koje meni najvise smetaju i koje zaista ljudi koji su zavrsili osnovnu skolu (makar) ne smeju da prave, a vrlo su ceste su:

*samnom (kao apsolutni hit, jer niko ne pise satobom, sanjom... ali samnom je tako prirodno i rasprostranjeno)
*neznam, ali ne cu (sto mi posebno nije jasno)
*ne obicno (u smislu neobicno)
*na kraju recenice razmak pa tacka/znak pitanja/znak uzvika... (sto u poslednje vreme bas cesto vidjam, a mnogo me nervira)
*ali posle zareza ili tacke razmak ni pod razno
*"ja bi trebalo to da uradim" (sto kazu svi oni koji misle da shvataju kako treba da koriste glagol trebati)
*kad na meniju u kaficu/restoranu pise napitci (ako mislite da toga nema, pravac movie bar)

a najvise mi smeta kada vidim da takve greske prave studenti ili ljudi koji su zavrsili fakultet.

frckica-j

Moja omiljena je glagol "hjeti" u mu¹kom rodu jednine! HTJEO!!! E to me dovodi do ludila! Ili jo¹ bolje: æeo, æio, ¹æio... Htio! Htio! Htio! Htio, Htio! I ovom glagolu slièni: vrtio (ne vrtjeo), volio (ne voljeo), vidio (ne vidjeo); ma ima toga na ijekavici... Blago vama, pa ste ekavci!  :wink:

I jo¹ jedan: ja bi, ali ti, on, ona biH! I ovo obo¾avam...