Deja vu?

Started by stef, 08-12-2006, 23:00:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

stef

 Deja vu (deza vu)... Da li imate nekad taj osecaj? Ja patim od toga jer mi se cesto desava, a ne mogu da racionalizujem to.

Al-Jasmina

Ni ja ne mogu, veruj mi :K

Smrda

cesto..
i ja patim od toga...jer ne znam da li sam sanjala ili je deja vu ili sam istripovana...i onda pokusavam da se setim kad sam ja to vec videla,bla,bla...i eto ga zacarani krug...

Wolf

ma kad me opali, ne znam gde sam.

Coolgemini

Mislim da smo o fenomenu Deja-vu vec pricali kroz neku temu...
U svakom slucaju,fenomen koji je vezan za podsvesne radnje i momente koji su ostavili dubok trag u podsvesti i koje su se nakon nekog vremena,kada je zona zaboravljanja prevazisla zonu secanja po intenzietu,slucajno javile kao osecaj vec vidjenog..Moze se reflektovati i u snu,mada je najcesci u stvarnosti tj na javi...Interesantno je to da nikad sa detaljima ne mozete opisati osecaj vec vidjenog jer je intenzitet zaboravljanja bio dosta veci od secanja...ostaje samo po magli...

stef

 Eh ja mislim da je to farba, i racionalizacija. Mogu ponekad da predvidim (pricamo o sekundama), neku situaciju na osnovu vec vidjenog...Naravno posto je rec o sekundama, i nije neko predvidanje...Stef guru :Bog

Coolgemini

Kako mislish racionalizacija?? :hm...Kakve veze ona ima sa jednom obicnom podsvesnom akcijom??
Predvidjanje ipak zalazi u domen paranormalnog...dok je deja-vu jedan obican cesti realan psiho-fenomen.... :roll:

stef

 Recimo ovako...Imam osecaj vec vidjenog, ljudi, pozicije, spika, sve, bukvalno kao da sam vec doziveo ili video negde...I onda na osnovu tog "zabotavljenog" iskustva (nekad i filinga), predvidim neku akciju koja ce se desiti u narednih nekoliko sekundi.

Dukica

Jao,Boze,sto se ja uplasim kad mi se to desi! :shock :shock :shock
Tako me strese,da ne znam gde se nalazim! Poprilicno je grozno.... :ohwell:
Ne trudim se da racionalizujem,jer je nemoguce!

A Stef,to sto ti pricas je intuicija,a deja vu je ponekad deo nje.Bar mislim tako... :confused:
a imam i ja taj osecaj vrlo cesto,samo sam se navikla,pa me to nekako i vodi kroz zivot.Tj.trudim se da ne otupim sopstvena cula i ono sto mi je priroda dala. :wink:

hulio_salinas

replika na temu:
Vrlo cesto mi se desava... Traje nekoliko minuta... Nekoliko minuta unapred znam sta ce biti... Nekad sam se stvarno plasio te pojave, ali posle sam poceo da zloupotrebljavam... hehehe...

najjaca fora:
odgovaram biologiju u srednjoj skoli... pita ona neka pitanjca... nastade ni od kuda buka u odeljenju i dok je ona pocela da smiruje, meni se ucini da sam ovo vec negde video...  :hm rekoh: sto da ne iskoristim... znao sam sta ce me pitati!  :twisted: pitam koleginicu iza mene da mi kaze odgovor to pitanje...
a ona:  pa nije te to pitala...
ja: ma opusti se... samo mi reci...
prof je stisala odeljenje i kaze:
posto ti je vec neko sapnuo odgovor na proslo pitanje evo novog... i postavi bas pitanje koje sam znao da ce pitati...
odogovorim i dobijem ocenu... sednem i okrenem se ka koleginici... a ona:
:shock
Ti si lud, ja nemam nista s tobom!!!
:shock

zoe

Ова тема је већ била! :shock :][ :K :lol2:

stef

 E pa ja nisam ucetvovao u njoj :T

zoe

Јој бре Штеф!!! Шта се каже кад доживиш дежа ву..."ово је већ било" :hm :F

dyki

Jao meni je skroz cool kad dozivim tako nesto, pokusavam da se prisetim odakle mi je poznato... ali uglavnom nema sanse :) Cesto mislim da sam to nekad davno sanjao, ali ni to ne mogu da potvrdim... Sta ces :)

willie the scot

meni se dogadja kada sedim nad knjigom i blenem u prazno da imam osecaj kao da sam to vec doziveo... :>