Toxini - I kolokvijum

Started by milena_dj, 12-12-2006, 17:39:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Enea

ej, kolege, proshle god je 1. bio na zaokruzivanje i na objasni, a 2. kolokvijum je bio nekako vishe na dopunjavanje, znate ono prazna crta i tako to... mozda vama i 1. bude na dopunu?

na 1. proshle god:
antidote, hem rje i principe, meh delovanja koji su bash nekako specifichni,  jdnachina za odredj fluorida, koje je boje karboksi hemoglobin...

1maja

moze li mi neko objasniti kako izgleda tak kolokvijum...jesul tu pitanja sa vjezbi, predavanja, onih 30 str iz Mokranjca ili sve to...
ko uopste sastavlja te kolokvije

ja sam u orvoj generaciji farmacije u tuzli, predaju nam vasi prof pa nemam pojma kako cemo proci sa tim kolokvijumom....pomozite :help2:
:happy:

Jeca

Pitanja su sa vezbi (za prolaz moras da znas sve sto ste radili od a do ¹, ali ne treba da ucis postupak neke analize, vec moras da naucis princip...formule pod obavezno. Dolaze pitanja i iz Mokranjca, obrati paznju na to sta je BAL, kakva mu je formula itd...

Nama je cak asistentkinja rekla da ne bi bilo lose pogledati i malo predavanja, mada verujem da mmnogima nije ni na kraj pameti pored svih silnih obaveza jos i to da gledam.  :run

Dobijas 25 pitanja, mnogi su na zaokruzivanje ili nesto da dopunis sa dve tri reci
:cvet

1maja

svaka cast na objasnjenju  i naravno puno hvala :cvet

Enea

Quote from: Jeca on 17-01-2008, 07:44:10


Nama je cak asistentkinja rekla da ne bi bilo lose pogledati i malo predavanja, mada verujem da mmnogima nije ni na kraj pameti pored svih silnih obaveza jos i to da gledam.  :run


:cvet


nije to po predavinjima Bog zna kako opshirnije... to shto sada nauchite za kolokvijum, isto je i za ispit +/- 10str

:cvet

BK

U reakciji kod azotovih oksida odakle potice hlor, a kod odredjivanja sumpor dioxida u vazduhu (fuxin formaldehidnom metodom- BM smer) gde je nestao hlor iz reakcije sa HgCl2? Pitam za drugaricu

anja

Da li neko zna da li je AAS termicka, hemijska ili fizicka metoda? Pitanje je sa proslogodisnjeg kolokvijuma!

Maslacak

#217
@anja
Precizno... fizièko-hemijska  :K
A od ponuðenih, nemam pojma...
grozno tupavo pitanje  :roll:

jeste se da koristi plamen, ali nisam nikad èula za "termièke analitièke metode".

Je l' mo¾da vi¹e ponuðenih mo¾e da bude taèno? :>
Ja bih mo¾da pre zaokru¾ila fizièka...  :hmm

edit: pa jeste, pobuðivanje atoma smo radili i iz fizike na ve¾bama, i iz fizièke hemije, ali iz hemije nikad :>

BK

#218
Ja bih rekla termicka ako moram da biram, a mozda je bas i fora da se zaokruze sva tri odgovora

shumshi

#219
hemijska nije sigurno...

ja bih zaokruzila fizicka... jer kao sto Maslacak rece, nikada nisam cula za termicku analiticku metodu, mozda su stavili taj odgovor da nas pogresno navedu...

pocinjem da filozofiram, a nemam pojma...  :roll:

edit:
sada mi pade na pamet, zar nije odredjivanje temperature topljenja termicka metoda?
a ovo nema veze sa tim... :hm

Enea

neam ni ja pojma, ali mislim da hem, nije.. fizichka jeste, a shta mu dodje termichka? taj plamenik sluzi samo prevodjenju iz jednog u drugo stanje..


Maslacak

da, temperatura topljenja bi mogla biti primer, bravo! :>
u svakom sluèaju, ova to nije...

i ja mislim kao enea, plamen slu¾i samo prevoðenju u drugo stanje...ono ¹to odreðuje metodu je proces koji omoguæuje detekciju i analizu, a to je u ovom sluèaju pobuðivanje atoma, apsorpcijom svetlosti odreðene talasne du¾ine, a plamen u tome direktno ne uèestvuje...
ja vam ka¾em da je fizièko-hemijska  .blah.

ma da, fizièka je :happy:

BK

Ona jeste apsorpciona metoda, ali to nema ponudjeno....

anja


Enea

da, da mislim samo da je fizichka metoda.