Upozorenje: Sokovi nisu voæe

Started by Bred, 27-12-2006, 10:37:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Wlada

Pa da... Isto tako i sljivovica ima veci sadrzaj etanola od sljive  :K

Girl

SU voce je odnedavno promenio ambalazu, a takodje je promenio i ukuse svih sokova. Sigurna sam da je dodato dosta vestackih elemenata. Onaj bivsi SU mi je bio najbolji od svih. Sada kupujem Nektar ( i kad naletim na preostalu kolicinu starih SU sokova ). :happy:

Wlada

Ма само не пијте газирано и живот преко 80 година је загарантован  :K

jecapereca

Quote from: Darker on 15-09-2007, 15:49:27

U Politici sam èitao, a ne naðoh na netu, da je sok od jabuke po nekim pitanjima mnogo bolji od same jabuke. Kao ¹to je recimo keèap bolji od samog paradajza...
kao i zamrznuti grasak od svezeg
Sokovi ne mogu nikada da zamene voce osim ako se ne prave iskljucivo cedjenjem voca, bez ikakvih dodataka.Ali u ovom slucaju mogu biti odbacene dragocene nam materije koje se nalaze u kori i drugim delovima koji ce biti odbaceni cedjenjem...

pig_am_am

meni se mnoooogo svidja ukus nektarovog antistresa. da li ja koja nisam stresnuta,smem da ga pijem puno? :>

AquArius

Ako je antristres 2 .. onda zovi mene da ti pomognem,
mislim, da ne preteras sa secerom  :happy:

pig_am_am

 :happy: da! taj! njami njam!

i naravno,najbolji sok na svetu - next malina mmmmmmmmmm...

AquArius

sok od maline,
al' sa Mecavnika

:a

i sok od jabuke ..

zoe

Quote from: AquArius on 02-11-2007, 14:28:08
sok od maline,
al' sa Mecavnika

:a

Е тај сок јесте воће, тако да нам је Аква у дубоком ОФФ-у :> :cvet

Enea

mene boli zeludac od vecjine sokova, kao da imaju puno konzervansa.

obozavam antistres, i onaj neki mocj prirode od shargarepice, i mocj prirode cloudy lemon..
nego...
najcheshcje pijem next juice. on kao 100% vocje ne bi smeo da ima shecjera ne znam koliko, a ima ga po kalorijama koliko i 1 chokolada.
od njega me ne boli tiba.
trazim sastav.. nema ga? nema ga... samo "proizvedeno od koncentrisanog soka narandze"
nema podataka o konzervansima? nema... kako mu je onda rok trajanja toliko dug?
sigurno da ima neki, ja mislim verovatno SO2.. a koliko je on shtetan, uchicjete na toxinima..

toliko o drzavi, i pravilniku o predmetima opshte upotrebe :namcor

Sweet_Japanese_Girl

Primetila sam da je ljudim vaznija reklama nego sam sok.... Npr "Novi Hello sa 12% voca!!!" I onda vidim u prodavnici kako se ljudi odusevljavaju sa njim.  :hmm

AquArius

Jednom, a davno to bese, sam imala mini raspravu sa drugom koji je tvrdio da 100% voce znaci da je sva kolicina od litar - voce  :wall: , a ja sam mu objasnjavala da se to odnosi na ekstrkat, da je ekstrakt ili baza (ili kako li ga vec zovu) od 100% pomorandze, a ne duleka ili u slucaju bistrih sokova - od 100% npr. borovnice, a ne jabuke .. obojene necim.

Problem vecine sokova je sto mi sprze grlo, zato ih retko pijem, osim jabuku, pomennuti antistres 2 i ima jos nekih.

A o slatkoci, sadrzaju secera ne vredi ni pricati.

katarina

Zato samo cedjeno pijem! Ne smem da zamislim sta sve trpaju u tetrapak!

pig_am_am

moj je tata jednom bio u fabrici sokova i od tada ih vise ne pije.
isto se desilo i kada je posetio fabriku pastete i zvake.
ne znam uopste koji ga je djavo terao da ide tamo  :>

ali,sta reci kad samo pogledas u boju nekih sokova...
vidis cistu hemiju. zaboli te zeludac vec posle tog nadrazaja cula vida  :>

tarantulica

Quote from: Sweet_Japanese_Girl on 03-11-2007, 14:28:55
Primetila sam da je ljudim vaznija reklama nego sam sok.... Npr "Novi Hello sa 12% voca!!!" I onda vidim u prodavnici kako se ljudi odusevljavaju sa njim.  :hmm

Mali off, ali reklama je definitivno najva¾nija...
Npr. coca-cola...
Nema ni¹ta hranljivo, a kad pita¹ veæinu ljudi koji sok najèe¹æe piju, odgovaraju:"Coca-colu"  :wall: