Pogubljen Sadam Husein

Started by Korisnicko Ime, 30-12-2006, 18:16:26

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

mikele

Evo jos jedne zanimljivosti vezane za ovo pogubljenje.

Èitulje Sadamu u Makedoniji
Subota, 6. januar 2007. 11:01

Makedonac Slobodan Uginovski koji je izgradio spomenik Sadamu Huseinu u Bagdadu, objavio je èitulje u najtira¾nijim makedonskim novinama "Dnevnik" i "Vreme", da bi odao poèast biv¹em iraèkom predsedniku, pi¹u banjaluèke "Nezavisne novine" od subote.

"U znak po¹tovanja prema iraèkom predsedniku Sadamu Huseinu", stoji u èituljama uz Sadamovu sliku.

Ugrinovski je sedamdesetih i osamdesetih godina izgradio Sadamov spomenik visok pet metara u Bagdadu, zbog èega je od predsednika lièno dobio zlatan sat.

Biv¹i gradjevinski radnik, a sada predsednik manje politièke stranke "Titove levièarske snage", nazvane po Josipu Brozu Titu, veruje da je Sadam mogao biti ka¾njen na mnogo dostojanstveniji naèin.

"Njegova egzekucija je bila gnusan èin bez imalo dostojanstva", rekao je Ugrinovski.

(MONDO)

EnimsaY85

Iskreno,meni ga je jako zhao,jer sam protiv smrtne kazne a zato shto mislim da to i nije zasluzio
Bog da mu dushu prosti

mikele

Sadamovo ve¹anje izazvalo novu tragediju
Ponedeljak, 8. januar 2007. 12:20

U treæem nesreænom sluèaju te vrste jedan dvanaestogodi¹nji deèak iz Saudijske Arabije obesio se nesreænim sluèajem imitirajuæi naèin na koji je pogubljen biv¹i iraèki predsednik Sadam Husein.

Deèak po imenu Sultan Abdula al ©amari obesio se u nedelju u pomoænoj zgradi uz porodiènu kuæu u mestu Harf al Baten, nedaleko od granice sa Irakom, javila je agencija DPA pozivajuæi se na saudijski list Okaz.

Deèaka obe¹enog na konopac koji je bio zakaèen na metalna vrata prona¹ao je stariji brat po povratku iz d¾amije. Pored mrtvog tela bespomoæo su sedela dvojica mladje braæe.

Najstariji brat skinuo je Sultana i odneo ga u bolnicu ali je on veæ bio mrtav.

Policija je o èitavom sluèaju odmah pokrenula istragu.

Dva slièna nesreæna sluèaja zabele¾ena su tokom pro¹le sedmice u svetu kada su se na identièan naèi obesili jedan desetogodi¹njak iz Teksasa i jedan deèak star devet godina iz Pakistana.

Snimak pogubljenja Sadama Huseina obavljenog 30. decembra 2006. godine pro¹le sedmice emitovalo je vi¹e satelitskih televizijskih kanala u nekim arapskim i zapadnim zemljama.

(Tanjug)

Dokle bre vise?????
Ova deca izgleda nemaju pametnija posla.Ma kada bolje razmislim nisu samo deca kriva nego i tv stanice koje emituju te gluposti.A o Amerima i da ne pricam,oni i njihova demokratija.Dodji juce :! :!

Bred

verovali ili ne, evo ga taj famozni snimak http://youtube.com/watch?v=nNAlQAPNy2k
sad u jutarnjem programu cujem da je iscurio i snimak Sadamovog tela gde se vidi da ima ranu na vratu....

Smrda

a roditelji???
ja bih njih,vala.... :F :F :F
.grins. .grins. .grins.

mikele

Quotea roditelji???
Dobro zboris,njih sam totalno zaboravio,ali zato ima ko da me ispravi  :wink:. Oni su mozda i najvise krivi i zato se slazem da njih treba  :F :F :F,pa neka se rumene  :K :K

Smrda

ma,znas sta!!
vezala bih ih za radijator,majke mi!!
ko dozvoljava deci da gledaju takve stvari...
i ta glupa kutija od TV-a...ja bih zabranila gledanje tv do 12 godine.

hulio_salinas

ja bih zabranio gledanje TVa uopste!   :twisted:
sat vremena dnevno da ide informativni program i dovoljno je...   :K :K :K
ili jednostavno da se zabrani sloboda izrazavanja u medijima! :hm


U pravu je smrda... roditelji su  :][
Generalno - ovaj svet sve vise i vise zaglupljuje i unazadjuje... (ne gledajuci tehnicka ostvarenja; pricam o moralnim i intelektualnim vrednostima mase)

jeca87

Sad sam videla sliku Sadama na RTS1, vidi mu se ogromna rana na vratu, kazu da je neko iz obezbedjenja slikao telefonom i poslao na net. Katastrofa!

Sramoti se planeto sto ti Bela kuca kroji sudbinu!!!!!!!

mikele

Sedam ¾rtava "igre Sadama" 

Sedmoro dece je do sada umrlo ¹irom sveta po¹to je njihova "igra" ve¹anja po ugledu na pogubljenje biv¹eg iraèkog diktatora Sadama Huseina imala tragièan ishod, objavio je Evropski institut za novinarstvo (EJI).

Televizijski snimci ve¹anja Sadama Huseina u Bagdadu, 30. decembra 2006, obi¹li su svet, dok se na internetu pojavilo vi¹e snimaka pogubljenja koji su napravljeni mobilnim telefonima.

Poslednja ¾rtva ove "igre" je dvanaestogodi¹nji deèak koji se u nedelju obesio u severoistoènom delu Saudijske Arabije.

U Jemenu su, prema policiji, dvojica trinaestogodi¹njaka uèinila istu stvar, kao i u Pakistanu gde je ¾ivot izgubio jedan deèak.

Petnaestogodi¹nja devojèica iz Indije obesila se o ventilator na plafonu, po¹to je gledala pogubljenje Sadama, izjavio je njen otac.

U SAD je jedan desetogodi¹njak nesreæno zavr¹io po¹to je opona¹ao dogadjaj s video snimka.

Grupa ¹kolaraca je u Al¾iru obesila dvanaestogodi¹njeg drugara u "igri" opona¹anja pogubljenja izvr¹enog dva dana ranije.

Sadam Husein obe¹en je 30. decembra 2006. zbog ubistva 148 ¹iita u selu Dud¾ail, gde je 1982. godine izvr¹en neuspeli atentat na njega.

(Beta)
Da li je moguce da se deca igraju " igre" vesanja?  .grins. .grins. .grins.

Bred

#25
ovo nam samo govori koliki je uticaj tv na danasnji zivot a posebno na decu  ! :F

hulio_salinas

i Bela Kuca je samo pijun... Siva eminencija vlada...
Knjiga: "Vladavina Tajnom.."   8)