Himenoplastika - za¹to?

Started by hulio_salinas, 05-01-2007, 08:43:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Wolf

Quote from: Al-Jasmina on 10-01-2007, 23:52:59
Cisto da se obnovi pomenuto,tarifa himenoplastike u jednoj domacoj klinici je 500 eura!
Inace prosvrljah po jednom forumu gde se raspravljalo o ovoj temi,
i najveca diskusija se razvila oko toga da se izgleda himenoplastici najvise pribegava u Turskoj i Arabiji iz dva razloga:

Prostitutke koje su nevine, tj. uplovljavaju u te vode su na ceni,
i
devojke koje su silovane u Arabiji veoma lako mogu zavrsiti mrtve iako ni krive ni duzne
pa je lakse stisnuti petlju i platiti za operaciju i ziveti, nego isterivati pravdu do smrti...



Ako ce to nekoj devojcu da spasi glavu, onda mislim da nemam pravo da je osudjujem.
Svako od nas bi uradio svasta da mu glava bude na ramenima.

Al-Jasmina

Pa to..ja sam recimo, proèitala èlanak o devojci iz Arabije,
imuæniji stale¾,
silovao ju je drug njenog rodjenog brata.
Buduæi da je silovatelj takodje iz ugledne familije,
i pritom mu¹ko...
njenom ocu su naredili da je ubije, i zakopa negde u pustinji bez oznake groba.

E sad, kad èujete takvu bizarnost,
himenoplastika deluje kao odlazak kod zubara...za takve sluèajeve.
Naravno, NAGLA©ENO je da dolaze mahom zene iz ''pasivnijih'' krajeva...
Tako da, i to opet nalazi neko svoje obja¹njenje...

Ostale ne vredi ni komentarisati,
nismo psiholozi na praksi...


Roben

Ponovo devica

Vraæanje himena plastiènom hirurgijom sve je popularnije u svetu, posebno u Francuskoj gde se na taj korak njaèe¹æe odluèuju muslimanke.

Intervencija traje 30 minuta i ko¹ta 1.500 do 3.000 evra.


"Sreæna sam zbog toga. Obnovila sam deo svog ¾ivota i sada se bolje oseæam", izjavila je jedna dvadeset¹estogodi¹nja Pari¾anka al¾irskog porekla, koja je ¾elela da ostane anonimna.

Nema taènih podataka koliko je takvih operacija uradjeno u Francuskoj, ali, prema reèima jedne ¾ene hirurga, ona primi od tri do pet zahteva i uradi od jedne do tri himenoplastike nedeljno.

Doktor Mark Abekasis, koji ima ordinaciju u blizini Jelisejskih polja, smatra da usled jaèanja verskih oseæanja medju petomilionskom muslimanskom populacijom u Francuskoj raste trend vraæanja himena.

Njegovi pacijenti su muslimanke izmedju 18 i 45 godina, rodjene u Francuskoj i zemljama Severne Afrike, koje su, kako je kazao Abekasis, "u procepu izmedju dva sveta".

Mnoge od tih devojaka i ¾ena donose odluku da uèine himenoplastiku nakon raskida s partnerom, sa kojim su imale seksualne odnose. Zbog pritiska porodice, kulturnih i tradicionalnih vrednosti i religije, one se odluèuju na "vraæanje nevinosti".

Prema islamskom uèenju, nevesta i mlado¾enja bi trebalo da budu nevini pre stupanja u brak, ali nema jasnog stava da li je islam za ili protiv himenoplastike.

Jedna od pacijentkinja dr Abekanono3, 22-godi¹nja imigrantkinja iz Al¾ira, koja je sebe nazvala Karima, rekla je da se mnoge devojke odluèuju na himenoplastiku iz po¹tovanja prema kulturi i porodiènoj tradiciji, a ne iz verskih razloga.

Karima, koja je izgubila nevinost s biv¹im deèkom, planira da se uskoro uda, a njen verenik oèekuje od nje da je devica. Zato je pro¹log meseca uradila himenoplastiku.

"Ne ¾elim da razoèaram verenika", objasnila je Karima.

Mnogi lekari smatraju da je ponovno vraæanje himena protivno idealu seksualnih i liènih sloboda.

"Takve operacije su napad na dostojanstvo ¾ene", smatra profesor ®ak Lansak, predsednik Nacionalnog kolegijuma ginekologa Francuske.

Medjutim, doktor Abekasis smatra da himenoplastika devojkama i ¾enama pru¾a "drugu ¹ansu" u ¾ivotu. "To je rehabilitacija. Za mnoge, to je jedino re¹enje", zakljuèio je Abekasis.

(Tanjug)

Al-Jasmina

Sta reci...
a da vec nismo...

Jadan taj mladozenja,
pa bolje da je liberalniji
i da zna s cim ima posla
nego da ne zna i da nastane haos ako bivsi verenik
izlane sta je bilo :ohwell:

istina je cesto neprijatna ali je bolja od svake lazi...

Pedja

После су Срби луд народ.

Море марш!

lycos

zasto ici protiv prirode !?

Al-Jasmina

Nije to toliko protivprirodno koliko je "budalasto"
ono sto te ljude dovede do toga da rade takve stvari :ohwell:

josefina87

ba¹ tako!
trebalo bi da imaju dobar razlog!
mene sve to,ne znam za¹to,asocira na muslimane! :hm

jecapereca

zamislite tipa koji upozna devojku od 35 g koja je nevina, zar mu prvo ne bi palo na pamet: koji je njen problem?

dirigent

#54
Ovo je toliko budalasta ideja , cak i iz muskog ugla.

   Nisam za ovo , mada nisam protiv povremene estetske korekcije, jerbo se  :pst kod zena sa povecanjem duzine seksualnog staza vizuelno trivijalizuje.

      :luda :luda al sam kaz`o ...  :run

Modesty Blaise

Ne zelim ni da se secam kako je bilo onda...a kamoli da prozivim sve to opet...ludi svet...

Daniel

Ala si ti zaboravna,Modesty!