Kolokvijum iz biohemije

Started by Bred, 09-01-2007, 15:27:51

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Bred

polako ljudi, imamo mi studenstke predstavnike V godina[ valjda]......

xxx

ovo je uzas...sramota...asistentkinje ti dahcu u vrat,nema ni makac...gledaju samo koga ce da izbace i koga ce opomenuti...ausvic je malo dete bio za ovo cudo danas...

Enea

taj fazon,ni noge nisam smela da prekrstim..

sto rece mike unosnije bi bilo da isprave greske u praktikumu!

mikele

A one sada negde sede,citaju ovo i smeju se,ali 100%.  :plez :plez :plez
Najgore od svega je sto covek nista nije smeo ni da pita.U fazonu pitanja su jasna i nema sta tu da se pita. .grins. .grins.
Kompleksi su cudo,kazem ja.

Roben

ajde niste dobro uradili pa vam sad krivo :wink:
dobre su one

mikele

#50
Quote from: Roben on 18-01-2007, 18:33:59
ajde niste dobro uradili pa vam sad krivo :wink:
dobre su one
Saznaces ti kako je to,samo za koju godinu  :smekerica:

Quotemoja koleginica nije bila na jednom terminu biohemije,i propustila je nadoknadu,i sad mora ladno sledece godine da radi vjezbe!!!
@cvjetic
to ti je sigurno neka jako bliska koleginica,verovatno se bas lepo druzite   :luda :luda :luda

Roben

samo se ti opusti polozices ali malo kasnije :wink:

Harry

#52
1. antikoagulans je potrebno dodati kad se kao materijal koristi:
a)serum
b)plazma
c) puna krv

2. lipemican uzorak
a)ultracentrifugiranjem
b)ekstrakcijom
c) slepom probom analize
d) slepom probom reagensa

3. zasto se odredjivanje ukupnogi slobodnog holesterola mora raditi neposredno posle vadjenja krvi?__________________

4. diabetes mellitus tipa II karakterise
a) hipoglikemija
B) pacijent moze bez insulina
c) hiperglikemija
d) sklonost ka ketoacidozi

5. zasto se dodaje na-karbonat u redukcinom odredjivanju mokracne kiseline? ___________________
6. reagens koji se koristiu direktnom odredjivanju ureje je:
a) ureaza
b) urikaza
c) diacetiloksim

6. koncentracija ureje u krvi se smanjuje pri:
a) povecanom unosu proteina
b) smanjenom unosu proteina
c) stimulisanoj glukoneogenezi
d) inhibiranoj glukoneogenezi

7. objasniti ulogu akceleratora u odredjivanju  bilirubina  diazo reakcijom?________________-

8. pseudohiperproteinemija se javlja kod
a) krvarenja
b) febrilnih stanja
c) dehidratacije
d) .......

9. u referentnoj metodi za odredjivanje glukoze se koristi:
a) o-toluidin
b) glukozo-oksidaza
c) heksokinaza
d)..............

10. U odredjivanju kreatinina pikratima intereferiraju:
a) glukoza
b) holesterol
c) ureja
d) mokracna kiselina

11. smanjenje apsorpcije holesterola u intestinumu izaziva:
a) povecana kolicina triglicerida
b) smanjena koncentracija triglicerida
c) povecano izlucivanje zucnih kisleina
d) smanjeno izlucivanje zucnih kisleina

12.objasniti slepu probu reagensa

13. Kako se radi odredjivanje dnevne  sekrecije nekog parametra u urinu?
14. Zasto plazma ima vise proteina od seruma?
-------------
To je moja kombinacija sa kolokvijuma. Samo toliko sam mogao da se setim. Pozdrav svima.

Enea

hej,kolege!!!
asiss.koja je meni drzala vezbe nije pominjala negativne poene!
u amfiteatru u kome sam radila kolokvijum,bila je neka druga koja takodje nije spomenula negativne poene!
...tek kada sam izashla napolje sam to saznala...

i sada cemo svi da popadamo zbog ne informisanosti!
pa ne moze to tako!
ja sam trebala da upishem fon,i za njega se spremala,pa se u poslednjem trenutku predomislila

tamo(na pripremama) su nam jasno i glasno objasnili da se dobijaju negativni poeni,i da je bolje ne uraditi zadatak,tj zaokruziti 'ne znam',shto je nula poena,nego dobiti negativne!

nepravda me jako boli!!!!
ovo je veliki propust,njihov.i neka sada neko dodje i kaze mi kao ovaj roben,da nisam uchila,ma bre ja bih im$$%%#%$....



ako se ne skupimo i ne slozimo oko zalbe koju treba uputiti dekanatu,onda ovde ima stvarno puno posla za ne znam vec koga oko povrede ljudskih prava,a time ce rejting fakulteta pasti veoma..


JER POSTOJI OVDE MAKAR 1 STUDENT KOJI SE SLAZE SA MNOM?!

cvjetic

ja se slazem sa tobom,ali poucena iskustvom,necu da se petljam! ja sam bila u srednjoj skoli aktivista za ucenicka prava,i znas sta mi je dobro od toga ispalo...bilo je situacija kad su svi bili uz mene,a kad ja poturim ledja nikoga nema iza mene...tako da sam se naucila,i manula vjetrenjaca...na ovom faksu je apsolutna monarhija....ne moze ni novi dekan da se izabere,a kamoli studentska prava da se uvaze...popustili su samo bolonjcima(po meni nedovoljno,ali i to je nesto),a to je bilo jer su stvarno morali...sve ostalo bi bio sadizam...

Enea

znam i ja uvek lose prodjem,
a kroz sta sam sve prosla na faxu samo ja znam...

MORAJU SE DOVESTI U RED SVI!

AKo su pusaci prestali da puse da bi ih ispostovali,sta je bilo problem da nam lepo kazu za te negativne poene?!1

cvjetic

sve je to lijepo u teoriji....ali totalno neprimjenljivo u praksi... to za pusenje te vjeruj mi kapiram,ali to su diktatori...samo po njihovom...zamisli bezobrazluk,na ekonomiji zabranili pusenje,ali opet im dali onu kafanu da u njoj puse...i ti stojis na hodniku,a profesor prolazi pored tebe i furnja,a ti moras da se zabijes u onaj klub,ne znam da li si bila kad na ekonomiji da to vidis....nasa kafana je hajat...

xxx

i ja sam cula za te negativne poene...ali se ne obazirem previse,niti sam to prihvatila kao istinu...mislim da je to jedna najobicnija dezinformacija....svaki put se prospe neka tako glupava prica...

irena

E, ljudi, nisu bas u pitanju negativni poeni. Prica je sledeca, a provereno je, jer sam pitala asistentkinju i ona mi rekla: ako je u nekom pitanju trebalo da zaokruzite npr. dva tacna odgovora, a zaokruzili ste jedan, dobijate pola boda, ALI, ako ste zaokruzili dva odgovora, od kojih jedan nije tacan, ne dobijate NISTA!!!
Dakle, ne oduzimaju vam od vec osvojenog broja bodova, ali vam ni ne daju...sto, po mom misljenu malo nije fer. Ako vec mora da se ide tom logikom i to je stav zavoda, trebalo je to ranije da nam kazu....a ne ovako!
A, sto se ponasanja asistenata na kolokvijumu tice, NO COMMENT!!!!!

Enea

kad vec moram da se ponavljam
Quote from: Enea on 18-01-2007, 14:41:04
ma brate cvjetitju,i mikele evo ja sam na granici izmedju shest i oslobadjanja,jer jbno svi oni enzimi ucestvuju u sintezi,a ja pametna zaokruzivala po jedan do dva...naravno ni koeficijente u reakcijama nisam sredila...
FARMACEUTI NA PITANJE,ODGOVARAJU RAZMISLJAJUTJI I SVEOBUHVATNO!
NE MOZEMO RADITI TESTOVE,I BAJATI U KO ZNA SHTA DA BISMO IZVALILI KOJI JE PO NJIMA NAJTACNIJI ODGOVOR.