Za cigarete dnevno tri miliona evra

Started by AquArius, 29-01-2007, 10:08:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Wolf

Quote from: smrda on 01-02-2007, 12:26:25
Ok,ja sam pusac,pa nism htela da postujem u ovim temama.....da me ne bi nagrdili...hehe
Ali,salu na stranu,
slazem se sa onim da ako trujem,treba da trujem sebe,a ne druge....
Zato,gasim cigaretu,ako me neko zamoli,
ili ne pusim kod nekog ko ne pusi,ako mu smeta...
I mislim da je jedino resenje udarati po dzepu..i to bas radilkalnim cenama i kaznama...
Ne kazem da ce biti 100% delotvorno,
jer znam da bar mene nece spreciti da zapalim cigaretu...
ali samo na mestima gde je dozvoljeno....
ali ce me bar prostorno ogarniciti....hehe...i to je nesto..


Postujem ovo... :Bog

Masha

AquA, hulio, potpuno ja vas razumem. Ja kada nesto cvrsto odlucim to je tako. Kada sam rekla da se spremam da ostavim cigarete to je znacilo da cu samo u jednom trenutku sebi reci - od danas vise nema pusenja i znam da ce tako biti. Ja 3 godine nisam jela nista slatko, ne samo cokoladu, tako da kada sam mogla bez slatkisa, moci cu i bez cigareta. Imam ja osobinu da ako nesto zacrtam to mora biti tako, naravno ako zavisi samo od mene kao sto je slucaj sa cigaretama.

AquArius

@masha
That's the spirit!
:happy:

@smrda
Dobro je smrdo da ima i takvih pushaca.  :pljes:

Ja bih uvela da kutija cigara kosta minimum 5 evra
(onda bi verovatno svi lepo presli na alkohol  :K),
i na svakoj bih nalepila onu "manekenku" pushenja ili kako vec.
:K

Smrda

pa,iskreno,ja i ocekujem uskoro tako nesto...
dobro ne bas 5e,ali mislim da ce biti bar 2-2,5e kad prodje zakon o pusenju...
i ne kazem nista,tako i treba...po principu plati pa se klati...

Masha

#19
E da, AguA, taj poster u kampanji protiv pusenja sa sloganom "Maneken duvanske industrije" je stvarno poucan. Ja sam ga dobila na poklon od mame, ali ga nisam okacila jer me jeza podizali i kada pomislim na njega, a kamoli da ga gledam svaki dan. Znam ja da je mojoj mami uprao to bio cilj i donekle je uspela u svojoj misiji jer, kao sto rekoh, ozbiljno razmisljam da donesem definitivnu odluku o prestnaku konzumiranja cigareta ili, kako ih moj decko zove, cancer sticks.

Darker

Evo da vam isprièam jednu prièicu... Zapalih u 6-om razredu prvi put. Sutradan i drugi put... Darkeru, macane, ti si veæa faca od toga, te do 2.og srednje ne zapalih ni jednu... Onda malo po malo uz pivce, pa u ionako zadimljenim prostorijama, pa laganica... Pa uz biv¹u devojku propu¹io(èitaj poèeo da kupujem pljuge) Pa ona prestala(jednostavno se otrovala od cigareta i od tada joj je muka kad ih namiri¹e), pa ja smanjio, èak prestao... Pa onda na faxu opet po malo, pa uz izlaske-sve po malo...
E onda se dese tri paralelne stvari: U novinama izaðe slièan ovakav tekst, gde se ka¾e koliko mi otpirklike ko¹tamo majèicu privredu, odnosno koliko mi vadimo iz d¾epa nekom tajkunu u usponu time ¹to tro¹imo pare na pljuge, na lekove, na bolovanja... Meni se ta prièa malo zgadi...
POENTA JE DA NIKO NE BRINE O VA©EM ZDRAVLJU! SEM VAS! Brinu samo o profitu koji im uskraæujete!! ©to mo¾da po koji od vas rikne, to je samo olak¹avajuæa okolnost da vam zabrane da pu¹ite...
2. Na faxu zabrane pu¹enje... Glupim parolama poku¹avaju da nas vrbuju kao za davanje krvi. SEKTA!!
3. Krenem u èitaonicu i na pauzici uz kaficu, malo po malo, propu¹im definitvno... Od letovanja svakodnevno po pola pakle i kusur...

Sad sam smanjio, od Srpske nove sam popu¹io 2 cigarete... I kul sam skroz...

Smrda

na kraju,uvek je jedno...
odluci i preseci!!!
ja za sad ne razmisljam da prestanem..a i kasno sam propusila,moram da nabacim bar neki staz.hehehe :smekerica:
majke ti,kud proba cigaretu u 6om,delikventu jedan!!! :>

Darker

Pa zanimalo me... Ali bio sam karakter, a Dukica ba¹ i nije koliko vidim;-)

Maslacak

Quote from: smrda on 01-02-2007, 23:14:10
ja za sad ne razmisljam da prestanem..
Je l' glupo da pitam, zasto? Malo mi je neshvatljivo... ako si svesna da trujes sebe...a i druge...

Ja sam nepusac, ali zestok pasivni pusac i muka mi je zbog toga. Moji roditelji puse kao smukovi. Eeej, znate li vi koji je sebicluk to raditi SOPSTVENOJ DECI?! Stvarno ne mogu da shvatim.

Inace, sa 3 godine sam drzala cigaretu ili lulu u ruci non stop (najcesce upaljenu, pa duvala u nju), jer mi je to bilo zanimljivo, a sa 5 sam povukla prvi dim... pa vi vidite ko je ovde delikvent :K :K
Ali od tad, nikad vise... i ne planiram.

Masha

Ja do faksa cak ni jedan dim nisam povukla, a nikada nisam bila ni pasivni pusac jer u porodici niko ne pusi (ovde mislim na mamu, sestru i tatu) pa vi vidite ko je ovde delikvent  :K.

lycos

"maneken duvanske industrije"-konza

Smrda

@maslacak...
ja kapiram to skroz...i slazem se sa tobom...ako nista drugo,ja sam naterala moje roditelje da prestanu sa porokom....i bila nemolosrdna prema njima...
i onda jedan dan,sam posla na vezbe i kupila paklo cigareta iz cista mira,u 21oj....jbg...
ne znam kako  da objasnim,ali ja zaista uzivam u nikotinu....
no,drzim se 2 pravila...nikad preko pakle dnevno...i nikad ne prelazim na jace cigarete,samo na slabije.....
znam,znam....nisam ja bas cista....hehehe

Wolf

Ja mogu da prodjem i sa 5 cigareta dnevno. Uz kafu, posle jela...
E, a kada pijem, zna da se desi da stucem i celu paklu.
Ali onda 2 dana ne pusim.
A bacicu ih mozda nekad kad mi budu smetale...

vladimir

Ja sam svoju prvu cigaretu zapalio u 5.om osnovne, ali sam aktivno poèeo da pu¹im od 1.og srednje.I pu¹io sam tako bez prestanka 8 godina i onda sam pre 3 godine zbog zdravstvenih problema morao da ostavim cigarete.Medjutim, kao klasièni zavisnik, pre par meseci nastavio tamo odakle sam stao pre 3 godine.I stvarno sam u¾ivao u svakom dimu cigarete (naroèito u odredjenim trenucima :wink: ), neæu da vas la¾em.Ali, shvatio sam da je krajnje vreme da zauvek batalim to i zato sam se sa drugarom opkladio u gajbu piva da æu da ostavim cigarete i veæ 7 dana istrajavam u tome.
Poruka svim mladima koji jo¹ uvek nisu probali cigaretu:nemojte ni da poèinjete, mo¾da vam se svidi, a onda je jako te¹ko izvuæi se iz svega toga... :> Jednom u ¾ivotu se dobija rak grla ili pluæa... :namcor

AquArius

Quote from: vladimir on 03-02-2007, 13:23:17
Ali, shvatio sam da je krajnje vreme da zauvek batalim to i zato sam se sa drugarom opkladio u gajbu piva da æu da ostavim cigarete i veæ 7 dana istrajavam u tome.

:lol:   :lol:
e blesav li si