Predavanja

Started by tarantulica, 27-04-2007, 14:22:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

dadada

Da li bi neko zna...
Kad je ispit iz analitike u septembru?
Kad je potvrdjivanje?

Jeca

 :K :K :K Mislim da ce Bred da dobije ospice   puc :run
http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,71.15.html (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,71.15.html) Izvoli!

Jeca

Jel moze neko da mi kaze da li negde u predavanjima od OVE godine imaju odgovori na pitanja iz C-T extrakcije?

Ja stvarno ne znam gde da nadjem odgovore na ta pitanja, a imam predavanja od prosle godine  :wall:


Anka

jeco sta ti treba iz tecno-cvrste ekstrakcije imam ja odgovore na neka pitanja...
meni trebaji odgovori iz UV/VIS i IR i Polarimetrije vedeces pod nedoumicama mislim da je treca tema po redu pa pisi...hvala

Jeca

Anka sve ti je napisano sto smo znali u topicu ...razresenja nedoumica, a pitanja iz c-t extrakcije ti se nalaze u onom topicu nova ispitna pitanja...

jurimo se po ovom forumu ko nezdravi iz topica u topic

Anka

jeco znam ja koja su to pitanja ...meni trebaju odgovori na ta pitanja iz tecno-cvrste ekstrakcije  :roll:

MiKy

i na kraju moze li neko ko je polozio da nam kaze odakle je najbolje da se uci?

Maslacak

Eh...
pre svega, dohvati¹ se neke skripte, i navali.

Ja sam pored toga uèila iz knjige ono ¹to mi nije bilo jasno, malo iz praktikuma iz farmaceutske, prezentacija koje postoje na netu, malo sa foruma, google, farmakopeje...

Ne postoji "najbolje"  :ohwell:

Bred

mislim da je najoptimlanija, za sada, ona skripta sa pitanjima i odgovorima , navodno tacno resenim  :wink:

Maslacak

Daj opis, kako prepoznati tu skriptu? :>

Ja sam imala jednu sa pitanjima i odgovorima, i iz nje sam radila, nije lo¹a, ali nije mi ni sve ba¹ pasalo... Mislim da svaka mo¾e da poslu¾i svrsi (polo¾iti :K), ali ne verujem da je i jedna potpuno savr¹ena sama po sebi, ako hoæe¹ to malo logiènije da sprema¹, a ne samo da buba¹ redom odgovore.

Bred

pa tesko. proslo mi je min 3 razlicite skripte kroz ruke i 80% pitanja je u njima razlicito odgovoreno!
ne znam kako da ti je opisem sem da ti kazem da je uzmes od nekog za koga znam da ima bas tu skriptu  :wink:

makky

Quote from: Maslacak on 14-01-2008, 15:09:06

Ja sam pored toga uèila iz knjige ono ¹to mi nije bilo jasno



O kojoj je knjizi rec?
Ja nisam do sada cula za knjigu...

Maslacak

Odabrane metode za farmaceutsku analizu - Dr Ljiljana ®ivanoviæ :happy:

To je zapravo ud¾benik iz analitike, za deo gradiva. Malo ljudi ga koristi, pa zato nisi èula :>
Tu ima¹ samo fizièko-hemijske metode, ali daleko je od toga da ima odgovora i na sva ta pitanja... meni je znaèilo samo jer sam neke stvari bolje shvatila, npr. one elektronske prelaze u UV, ali u su¹tini nema ba¹ ni¹ta novo u odnosu na skripte.

makky

Hvala.

Pa dobro, nisam ni ocekivala neku mnogo korisnu knjigu. Da je tako bila bi popularnija...
Posluzice mi valjda da razjasnim neke detalje.