Roleri

Started by katarina, 11-06-2007, 07:48:42

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

katarina

Htela bih ove godine da kupim DOBRE rolere! Ako ima neko ko se razume neka mi pomogne i da predlog koje da uzmem.

Enea

evo ja, ali sada bash zurim...

roller blade ili roces

primetila sam da poslednjih 5 god unazad, prave neke sa ' pokretnim ' zglobom, e te nemoj, mada ne znam da li ces naci one sto cipelu imaju salivenu kao panserice..

uzmi obavazno neke sa abec ( kaze se abek ) lagerima.. ako hoces da budes bas brza uzmi abec7, abec 5 dobri su i abec 3.. abec1 je za rampe, i slajdove niz gelendere

tockovi 82, 90 mm, svi manji su sa fore.. tzv: fat boys, tako da uzmi npr black hole tockove, naravno neka budu od silikon+ guma

obrati paznju na felne, neka imaju malo duze ' rupe ' zbog otpora vazduha & stuff

ajde pa se lepo vozi

i zovi i mene..

e da, na roshkma mozes i te kako da zacepis kost.. na glavu valjda neces padati, ali uzmi i 'slemere' za dlanove, za laktove ti mislim ne trebaju, a uvek mozes da iskoristish one za kolena..

=* HAVE FUN!

aziraphale

da dodam:

cuvaj sake (OBAVEZNO slemere, ruku sam puko tako, jos sam imao lude srece ne polomivsi zglob) i kolena.

javi mi se za spisak dobrih ortopeda po gradu kao i savete za periode oporavka.  :plez

srecno ti bilo (kako ti zavidim ako pocinjes)
i mene ne zovi  :K

Bred

enea, a di su cene, linkovi etc?

par nekih dobrih saveta za pocetnika od vas iskusnih [enee i azire]? :)

Sole

ja sam svoje pre par godina platila 6000 na snizenju, rolerblade mislim da su abec3, nisam sigurna. sivi su metalik, ima ih i u crnoj boji. meni su super!
imas u delta sportu nike, a mislim da je dobra prodavnica i na pocetku Vojvode Stepe, sa desne strane je kada ides ka faxu.
takodje, videla sam i jednu na Banovom brdu, ne znam koliko ti je to blizu.
mozda bi bilo bolje da ne gledas po centru posto su verovatno skupi, jedino mozda u onima Djak prodavnicama, mislim da i oni imaju.
a verovatno ima i po Bulevaru, koliki je, trebalo bi da nadjes.
ako se setim jos neceg korisnog, eto mene! ;-)
gledaj da uzmes broj veci od onog sto inace nosis.

Enea

zaobidji i delta sport, i inter sport, i djak.. ako mozesh..


katarina

Enea, Sole :cvet  hvala na korisnim informacijama! Mislim da cu roller blade da uzmem, ali ima tako mnogo modela, a ja ne znam nista o promerima tockova i sinama, pa si mi , Enea, bas pomogla!

@Azira- nadam se da mi ortoped nece trebati posto vozim rolere od 10 godine. Tad sam izlomila ruke,kolena, cak sam i na glavu padala-sto je najbitnije, naucila sam da padam:) Ne verujem da cu biti toliki extrem kao tad, sad sam vise za neku laganiju voznju i mozda par preskocenih stepenika i sahtova...od mene dosta...ipak sam zasla u trecu deceniju :K

Enea

e da i trazi imbuse obavezno, pa skini kochnicu/e jer bas ometaju voznju..

pa javi da ti objasnim foru kako da kochis..


eeeee

THOSE WERE THE DAYS! =(

Enea

joj, sanjala sam da su moje roshke ukradene..

Bred

ama objasni ovde kako se koci, nemo' da si lenja, trebace i drugima... :wink: :)

Enea

jedna noga ostaje u pravcu kretanja, a drugu stavish iza nje, onako pod pravim uglom.. jeste da se trose tockovi, ali kochi do bip.. sem toga kocnica koja je iza  tockova bas bas smeta, pa preporucujem da je odmah skinete

drugi nachin je, niz spust.. da pluzete, kao na skijanju..

Bred


Sole

nije lose to sto ka¾e Enea, ali  nije bas neko prijatno koèenje. (koje pa jeste?)
ja svoju koènicu nisam jos skinula, jeste da malo du¾e leti¹ nego kad bi i¹ao onako kako Enea ka¾e, ali nije stra¹no, pitanje je samo kako ce kome da legne koji naèin. ;-)

Enea

Quote from: Bred on 14-06-2007, 15:11:18
Pluzemo?

da pluzenje na skijama.. pa ako ides niz neki super spust, tipa od shume na zvezdari do novog groblja, ili od banjice do lisichijeg potoka :K , to je idealan nachin da rasporedish ubrzanje..

no kao sto kacja rece, ulazimo u trecju deceniju.. pa umerenost u svemu, pa i adrenalinu ne moze da shkodi..

bandzi, padobran, rampe.. sve sam iskulirala.. adrenalin je dobar, koliko je i los..


SQUER

Ljudi izgleda da sutra kupujem rolere totalni sam pocetnik kupicu u djak jedne sto su mi se dopale sta kazete na ove mislim da vredi? ]]


http://www.djaksport.com/default.aspx?nodeid=601&p=2210