Usmeni kod prof. Vesne Matovic

Started by vannacrossfire, 13-06-2006, 10:37:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Enea

pomenuta prof. vishe pita po mokranjcu, ostale po jokanovicju  :cvet

srecjno!

Bred

da, to sam mislio kada sam rekao knjige.
Ali to je ako hoces da se udubljujes ili eventualno da razjasnis nejasnoce.
:wink:

Enea

knjiga:
prvih 30str
poslednjih pedeset... kao i za kolokvijume..  :wink:

nesha


makky

Jel postoje ispitna pitanja iz toxina, ili samo po ovim kombinacijama...?

Enea


Bred

A sta znaci da profesorka pita van ispitnih pitanja?
Ispricate 3 koja ste dobili pa vas onda seta ili setnja odmah pocinje?
i koliko dugo pita?
:K

Enea

ja sam ti vecj rekla, ona pita neshto shto i vrabci vecj znaju, tipa shhta je otrov, definiciju i tako to neshto.

srecjno!

Bred

#53
hm, pa sad ...
Kao i svuda, i ovde dosta toga zavisi od profesorkinog raspolozenja...
Pitanja pise iz glave, nema da izvlacite kombinacije, sto mi se ne svidja ...
Pitanja koja dolaze su uglavnom ona vec pomenuta ovde a ona koja su bila u opticaju u junskom roku su :
1. Bojni otrovi
2. Hg
3. As.
4. Istrazivanje IV grupe otrova
5. Alkoholi
6. Zn
7. Cd (koje su boje cd rude-> od zute do crvene , zato se i koriste kao boje, Cd je pratilac Zn)

Za Mb smer:
1. Otrovi pecuraka
2. Hemijski kancerogeni (tu je bas trazila dosta primera da se navede tj koje sve otrovi izazivaju ovu kancerogenost)
...

Koncept pisete oko 1h. Bilo bi dobro da povedete racuna o tome sta pricate do u padez precizno. Takodje trebali bi da pricate "iz pocetka", dakle uvod, razrada i zakljucak. Ne morate bas sve o svakom otrovu da znate ali o svakom morate da znate solidno da ispricate. Profeosrka je rekla da je njoj najvaznije da POVEZUJEMO gradivo a ne da bubacimo napamet... Obara ako se ne znaju neke trivijalne stvari tipa -faktor toksicnosti, sta je otrov, razlika izmedju otrova i toksina ...
Uglavnom vas ne navodi na odgovor, ona postavi potpitanje i cuti sve dok joj ne kazete ono sto hocete, retko vam pomaze ali se i to ponekad desi.
Uglavnom ulazite svi zajedno, zavisi koliko vas ima, mislim da do 6 ljudi moze da stane i svi slusate svakog i morate da pratite i upadate po potrebi,nema veze da li ste mb ili df ...  Svaki student isprica prvo pitanje pa onda svaki drugo i tako redom. UGLAVNOM je tako.
Ovaj ispit ili otarasite brzo i lako ili se namucite, sve zavisi od afiniteta ...
:wink:

--
Zaboravih reci da je profesorka u proslom roku oborila devojku MB smer na IV pitanju jer je stekla utisak da nije dovoljno dobro naucila stasovu metodu ...
:wall:
:face:
I profesorka obicno pita prvobitnu stasovu metodu a ne modifikovanu koju mi radimo na vezbama, obratite paznju!

mandzoo

Kad ce biti usmeni u julu ko Matovicke,nece valjda u sledecoj sedmici?Ako neko zna jos neka pitanja neka napise.Hvala unaprijed!

Bred

sad se setih-najzancajniji simptom trovanja zivom je TREMOR.
:wink:

ljiljana

Da li su izasli spiskovi? Kada pocinje da pita?

mandzoo

#57
Od 7-10.Sutra je raspored poslije 12h.Moze li se konsultovati kod Matovicke?

makica_mm

Da li se zna kada profesorka pita u oktobru?

Favis

pise na institutu da usmeni pocinje 6.10.