Usmeni kod prof. Vesne Matovic

Started by vannacrossfire, 13-06-2006, 10:37:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Murakami

Da li jee iko polagao u prvom terminu junskog roka?
Mozete li da napisete kombinacije?Hvala !

riska

moze li neko da napise pitanja u ovom roku please!

guja


Murakami

Evo nekih pitanja: Nefrotoksicnost,Hg,Organohlorni insekticidi,opste osobine III grupe,Cr i salicilati(kao jedno pitanje), hepatotoksicnost,rodenticidi, doza-efekat, derivati benzena, genotoksicnost( za biohemicara),As,Pb,herbicidi,methemoglobizanti.NO/NO2 i to je to cega se secam...

Inace profesorka super pita, ne zavlaci, pita osnovno. Doduse npr. moje prvo pitanje je bilo Nefrotoksicnost a ona me je prvo pitala podelu otrova ( tu treba znati i podelu po nasem zakonu na tri grupe prema LD50(sto ja nisam znao)).Pita logicna pitanja i ako ne znate bolje cutite nego da lupate jer se onda iznervira.
Jos neka podpitanja : da li se koriste organohlorni pesticidi i zasto(ne koriste se jer im je biorazgradljivost uzasna 10-20 godina), gde su bili upotrebljeni za lecenje (drugi svetski rat za tifus.Za rodenticide koji se vise ne koriste i zasto, koji se koriste za zlocinacka trovanja i zasto(As(III)oksid i talijumove soli i to zbog toga sto jedine nemaju metalni ukus,LD50 je niska i lako dostpuna su).

Dakle kao sto je vec vise puta naglaseno prvi deo RASTURITE jer je najbitniji ,metale(narocito HG,As,PB,Cd) i gasovite otrove od druge grupe uglavnom su bitni benzen i derivati i hlorovani ugljovodonici. a u cetvrtoj opste o IV grupi, salicilati,barbiturati i pesticidi(celi).

Eto tako. Nadam se da sam pomogao. :ziveli
Srecno !!!

riska

Moze li neko da napise koja su pitanja danas bila na toksinima kod prof Vesne?hvala

diskaaa

hemijska karcinog.,mehanizmi toxicnosti,trihloretilen,opste osobine 4.grupe....nefrotoxicnost,CS2,organohlorni insekticidi....As

Cherry

A koliko detaljno profesorka pita analitiku?
Da li je dovoljno samo iz praktikuma?

yeca

1. Doze
2. Organometalna jedinjenja
3. Herbicidi
ali to je samo okvir, profesorka voli da pita i okolo.

Analitika se ipak mora dopuniti i sa strane, jer je u praktikumu navedena jedna, eventualno dve metode za neki otrov, a u skripti ima metoda za DOKAZIVANJE i za ODREDJIVANJE otrova!

malavestica

ljudi, a kakva je prof na ispitu? mislim ovako, dal je neuroticna ili fina, dal' pita podpitanja ili cuti a ti pricas i pricas sam sa sobom...
mislim, utisci... pozitivni/negativni  :wacko:

Bred

Ajd' sad lepo iscitaj celu temu od pocetka do kraja.
:1 :F :K2:

malavestica

pa jesam bre
ali sve se vrti oko pitanja i kombinacija nekako
nema ono klasicno, izgleda tako i tako, podpita to i to  :>:

Bred

E, pa to ti izvuci i sazmi u jedan post :))))

IvAAnna

Molim one koji su polagali u septembru i oktobru da napisu svoja pitanja i utiske...Hvala :>:

malavestica

sta pricate kod organskih jedinjenja srebra?  :ohwell:

adriana

HeJ ljudi jel neko zna kada pocinje usmeni kod prof. Matovic u novembru?!?!

HitnO je BitNo je  :indi: