Usmeni kod prof. Vesne Matovic

Started by vannacrossfire, 13-06-2006, 10:37:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Raspored ispita za novembar (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,6142.msg237220.html#msg237220)

IvAAnna

Quote from: malavestica on 05-11-2009, 22:39:22
sta pricate kod organskih jedinjenja srebra?  :ohwell:
Kad je bilo to pitanje....prvi put cujem


malavestica

ma diktirala mi jedna koleginica, mozda je ona pogresno zapisala mozda ja nisam dobro cula, sve u svemu, i ja sam se poprilicno zacudila
eliminisacu ga sa spiska :K2:

malavestica

a nitrofenoli?  :wacko:
ja imam u skripti samo dinitrofenol kod herbicida...

jellena s

lako isparljivi otrov ja sam ga imala na ispitu bitan je metabolizam

malavestica

a sta je sa pitanjem toksokineticki modeli? nema ga ovde..

malavestica

kod organska jedinjenja metala pisem o svakom metalu i o njegovim org jed posebno ili sklopim neku uopstenu pricicu?

IvAAnna

Ja bih tu pisala o svim organskim jedinjenjima metala pojedinacno, ne bih uopstenu pricu, nego sam nabrojis znacajna org.j-nja i malo o njima...tj.sve o njima u ovom slucaju:)

malavestica


IvAAnna

#100
Vratila sam pitanja:( Imala sam- Cd, Salicilate, Mikotoksine i methemoglobizante. Nisu teska pitanja, al ja mikotoksine nisam ni procitala, i ne htedoh da se mucim,. Srecno ostalima...Pozz

E da, danas su bila pitanja- Doze, meh.toksicnosti, organometalna jedinjenja, cijanidi, benzodiazepini....
Zaboravih reci da sam biohemicar, da vas ne zbune ovi Mikotoksini iz prethodne poruke...

jellena s

jel neko polagao kod nje danas kta

brodoto

hvala IvAAnna!
Ako jos neko moze da napise jos poneko pitanje od danas neka postavi!  :thanx2:

malavestica

hmmmm, a ja mislila nema benzodiazepina, khmmm :(
sad kad dobijem triciklicne antidepresive sutra, pitacu se sta da pricam, farma bila odavnoo...  a005

malavestica

polozila  :K2:
profesorka je extra!! pita logicna pitanja, ne tera da deklamujes celo pitanje, pita ako je nesto bitno a ti preskocis, ma superiska skroz, ja sam se malo plasila ove price o setanju kroz gradivo, ali nije nista strasno, ne pita nista puno, ja sam malo dopunjavala koleginicu, tj malo pricala njena podpitanja ali nije sirila van tih njenih i mojih pitanja nista..
imala sam dejstvo otrova na jetru, olovo, zagadjenje vazduha, i malo sam se zapetljala na tom zadnjem pitanju, pa sam dobila 9.. sve u svemu, extra sam zadovoljna, ispit je skroz ok.  :ok:
pa, srecno svima!!  :~ :~ :~