Usmeni ispit kod prof. Dragane Vujanovic

Started by marmache, 20-06-2006, 20:24:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ljiljana

Da li je izasao raspored? Kada pocinje da pita?

Bred


mandzoo

Cuo sam da ima promjena u terminima za usmeni kod Dragane,zna li neko nesto?

11

Mandzoo, odakle ti to? Ja nisam cula za promene, ali kako i da cujem kad ne idem na faks! Samo znam da sam 18og! Pa najbolje da hrcemo po ceo dan na faksu da bismo znali za njihove promene. U ponedeljak cu da idem da ostavim indeks pa cu da vidim! Ako saznam nesto javljam

biki

Nema promena kod Dragane!
Ja sam cula da kod nje dolazi i pitanje pikrinska kiselina(ima u Mokranjcu),preparati zlata-ne znam odakle se uci i markeri zagadjenja u bioloskom materijalu-uopste ne znam sta tacno pisati za to!

biki

Evo ja polozila kod Vujanovicke,zena je fina i ne trazi puno,nije strasno ni ako koncept nije kompletan, ona te pita sta je interesuje ako znas super a ako ne nije smak sveta.Mi nismo izvlacili kombinacije nego nam je diktirala,ja sam npr imala toksikologiju metala,zivu i zagadjenje vazduha. Drugi su dobili plasticne mase,propilenglikol...Koliko god vam izgledalo da vam je koncept jadan ili da niste sigurni u svoje znanje,obavezno izadjite pred nju!

spavalica

#51
kombinacije iz septembra (pitanja daje "iz glave")

1. izlucivanje otrova
   ratacidi(zanimali su je vise neorganski)
   stas-otova metoda
2.CO
  CH3OH
  koproporfirini
3.CS2
  Hg
  cijandi
4.SO2
  trihloretilen
  Pb
5.benzen
  Mn
  organofosfatni insekticidi

pexualis

Moja kombinacija...

1. Delovanje otrova na æelije na molekulskom nivou
2. Fluoridi
3. Olovo
4. Hrom

nja


Tinkerbell

Moze li neko nesto napisati o nastanku troposferskog ozona, u skripti je bas nejasno??  :help3:

I gde mogu da nadjem o testovima toksicnosti?

:thanx2:

MiKy

koliko pita SKIZ? treba li detaljno uciti..kako se primenjuju,efekte..?

tile

jel neko zna koliko prof.Vujanovic obraca paznju na analitiku otrova? :namcor
hitno mi je da saznam,u panici sam :shock2:

Gocca

Probaj da uocis koje su reakcije bitne, pa njih dobro odradi. Ostale probaj da zapamtis i pomenes.

dixy

Ja sam danas polagala i nije me skoro niko odusevio koliko je danas ta zena! Dok smo pislai koncept smo mogli da se dogovaramo, ali je zato pitala nesto mimo pitanja. Ja sam npr. imala SO2, a rekla mi je da pricam o azotovim oksidima i ozonu... Prosto, proveri zena da li sam samo prepisivala ili i ucila, ali je krajnje korektna i fina! Moja pitanja: fluoridi, SO2, trovanja lekovima.... Mog kolege: alkaloidi (opste), metanol i eliminacija.... Imali su ljudi, plasticne mase, radioaktivnost, kancerogenost i mutagenost, Hg- naravno. Ja sam ocekivala laksa pitanja, generalno je davala malo otrova, po jedan ili nijedan. Ali je jako prijatna tokom odgovaranja i nikako ne propustajte priliku da ovo polazete ako ste kod nje!

LenaMi

Jos neka pitanja koja su bila u junsom roku,zagadjenje vazduha,olovo,krv kao target organ otrova,posledice globalnog zagadjenja,dejstvo otrova na jetru(sa primerima),toksicnost lekova,CO,pluca kao target organ otrova,plasticne mase,antidoti,benzen i derivati,fluoridi.Profesorka se ne drzi striktno pitanja ali je vise nego korektna  :ok: