Usmeni ispit kod prof. Dragane Vujanovic

Started by marmache, 20-06-2006, 20:24:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

misika82

Ja sam polagala u junu kod prof. Vujanovic: 1. fluoridi
                                            2. mangan
                                            3. stasova metoda

Pala sam :shock2: jer stvarno nisam znala, zasluzeno :F Nisam uspela da obnovim sve i vise sam izasla da pokupim index nego da polozim. Ok je zena. Ali, lepo naucite.

Srecno svima 

zooca

odkle ste ucili brucin i kolhicin? nema ih u predavanjima... :help2:

diskaaa


anaM

A propilenglikol? Nema ga u Mokranjcu  :hm

zooca

hvala ti puno! a koproporfirini, je l postoje kao posebno pitanje i odakle njih uciti? propilenglikol mozda u pred sa neta..

Jeca

E sad...posle iscitane teme, interesuje me...koliko da obracam paznju na analitiku...i koje bi bile te bitne reakcije koje treba nauciti?

Iskreno, taj deo mi ja najgori..

I da...koliko treba obratiti paznju na ona ogranicenja i doze otrova ili sta vec...koliko treba pamtiti te brojke? :)

diskaaa

analitika uglavnom sa vezbi..brojke ne

anaM

Moja pitanja u septembru: 1.Hematotoksicnost olova
                           2.Paration
                            3.Razaranje bioloskog materijala
Pita najosnovnije i najbitniji joj je mehanizam dejstva i da razumes to sto pricas.Ne voli kad drmas nogom i da nabrajas  ,tako da je najbolje da pricu ucinis zanimljivijom.Pored ovoga pitala me je i As i Sb-razlika u dokazivanju i AsH3.Drugi su imali:CO,H2S,CS2,etanol,metanol,ozon,pulmotoksicnost,...

zooca

da li uopste dolazi koproporfirini kao posebno pitanje?

lijepa bosanka


Jeca

#70
Zivo me interesuje kako moze da se ucini ovaj ispit interesantnim...  :>:

Da li vi imate neki metod za pamcenje ovoga...sve je slicno, a opet razlicito...pih

E ovako..interesuje me da li neko zna koliko detaljno treba da se uce te pulmotoxicnosti, kardio, hepato.... Odakle to uciti? Ja imam u skripti samo nabrojano, ali ne znam da li to treba nesto detaljnije..

Da li kod prof. dolazi oxidativni stres?

Bred

Quote from: Jeca on 24-09-2009, 12:00:50
Zivo me interesuje kako moze da se ucini ovaj ispit interesantnim...  :>:

Da li vi imate neki metod za pamcenje ovoga...sve je slicno, a opet razlicito...pih

Hm, ne znam, meni nije bio uopste zanimljiv. Bubacenje ko bubacenje ...  :wall:

Jeca

#72
Koliko je dovoljno profesorki da se prica o otrovima koji deluju na jetru, pluca...dakle hepatotoxicnos, pulmotoxicnost...sta treba sve da se kaze i sta se sve prica za mehanizam toxicnosti, da li ono iz skripte ili sa predavanja sve ono?

DA li prof pita oxidativni stres i da li je potrebno uciti POPs?

Sta pricati za toxicnost ili torvanje lekovima...sve grupe ili ima nesto uopsteno?

:love: :streber: :krsti: a005 a005 a005 a005 a005 a005

zooca

je l se zna kad profesorka ispituje u ovom roku?

Jeca