Usmeni ispit kod prof. Dragane Vujanovic

Started by marmache, 20-06-2006, 20:24:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jeca

Da li ima neko ko je odgovarao u septembru ili da zna pitanja koja su bila?

I ako moze neko ko odgovara sad ove nedelje da napise pitanja koja je imao....thx :)

Jeca

Molim vas da mi neko napise koliko treba i odakle uciti karcinogenezu,mutagenost, kancerogenost teratogeost... znam da se nesto za farmaceute izbacuje , ali i dalje ne znam sta..

Ova pitanja su mi ocajna isto kao i neurotoxicnost i ostale toxicnosti.. da li to treba znati osnovno i nabrojati primere otrova koji deluju na te organe ili ona nasiroko nadugacka prica iz JOkanovica recimo?

zooca

to za farmaceute ne treba.. a neurotox ne znam da l pita, ostale toksicnosti da.. al ne znam koliko detaljno..

Jeca

Hvala puno!

Muka mi je bilo pri pomisli da ucim teratogensot, karcinogenost i mutagenost... sad mi je lakse....

A da li je dovoljno ono iz mokranjca za toxicnosti organa ili da ucim iz Jokanovica?

zooca

mislim da je bolje iz jokanovica ali ne toliko opsirno

Jeca

Da li neko moze da mi odgovori sta treba pisati na pitanje toxicnost lekova? Sve one lekove ili ima nesto uopsteno i gde?  :love:

oprata

odakle se uce koproporfirini?Sta tu ima da se prica?

Radisal

Ispit kod profesorke je vise nego prijatan, kao sto neko rece svira muzikica, nema napetosti i imate sasvim dovoljno vremena da napisete koncept. A ako vam je on ok, ni odgovaranje nece trajati dugo. Moguce je da posle odgovaranja vasih pitanja, postavi jos neko, kao èetvrto, ali nije obaveza. Skroz pozitivno i opu¹teno... Moja pitianja: Ratacidi, Aerozagaðenje, Antimon, a bila su tog dana jo¹ pitanja: Pb, alkaloidi, kiseline i baze, metabolizam otrova, cijanidi, bojni otrovi, kadmijum....

Jeca

Mogu da vam kazem da je jako opusteno....nisam pisala koncept, jer je profesorka zurila na neki sastanak...a ja sam htela samo da skinem s vrata ovaj ispit.

Moja pitanja HCN, ozon, Tl i pitala me je samo uopsteno pesticide...

Koleginica je imala OFI, krv kao target organ i morfin i derivati!

Srecno svima!  :cvet

oprata

Moja pitanja danas su bila:
barbiturati
alkohol
ratacidi
Cr
profesorka je super,odusevila me!
srecno svima!

TweeTy

Da li prof. pita analitiku i koliko detaljno?

ancibanci

Da li se zna kada profesorka pocinje sa ispitivanjem u decembru? Hvala

adriana

E da :) i meni treba ista informacija... :help2:


jeja76


Da li neko zna dal stvarno kao pitanje dolazi Co,i gde mo¾e da se nadje,po¹to ne postoji ni u Mokranjcu,ni u Jokanoviæu a bogami kod mene ni u predavanju!

Bred

Kako bre ne postoji pitanje za CO?!?!?!?!?!

:face:

Evo link -> http://supa.pharmacy.bg.ac.rs/assets/763