Usmeni ispit kod prof. Dragane Vujanovic

Started by marmache, 20-06-2006, 20:24:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jeja76

Mali nesporazum,ne mislim na ugljen monoksid veæ na kobalt,s'obzirom da je neko napisao da je dobio to pitanje na usmenom,ja se iskreno nadam da je napravio ¹tamparsku gre¹ku jer do kobalta doæi ne mogu...hvala na pomoæi u svakom sluèaju :thanx2:

Bred

Ne, ne, izvini ti.  :love:  :stid:

Ruku na srce, ni ja se ne secam Co kao pitanja ...

jeja76

Opu¹teno,valjda neæu biti toliki baksuz  da od 100 otrova dobijem taj nepostojaæi :wink:...hvala u svakom sluèaju

Bred

A odakle tebi ideja da to dolazi kao pitanje?

jeja76

Ima medju starim postovima neko ga je naveo u spisku pitanja,mada ima na dva,tri mesta.I ja sam prvo mislila da je CO ali, nije...tako da sam prilièno zbunjenja,mada sam danas pitala na faksu jednu od profesorki i rekla je da ne treba ako nema u spisku predavanja sa sajta

ancibanci

Da li bi neko mogao da postavi kombinacije koje su se pojavljivale u decembarskom roku kod prof. Vujanovic? Hvala

jeja76

Evo mojih kombinacija iz decembarskog roka:arsen,methemoglobin,kiseline i baze
Sve pohvale za profesorku :K2: :wave:...sreæno svima!!!


marina985

sta podrazumeva pitanje Delovanje otrova na æelije na molekulskom nivou?

diskaaa

Quote from: marina985 on 13-01-2010, 03:38:30
sta podrazumeva pitanje Delovanje otrova na æelije na molekulskom nivou?
i mene to zanima :help2:

diskaaa

evo jos jedne kombinacije: dejstvo otrova na pluca,methemoglobinemija,Pb,mikotoksini
prof. je bas fina..
srecno! :wink:

Smesko

Da li bi mogao neko ko je polagao prosle nedelje da postavi svoje kombinacije i podeli utiske sa ispita sa nama koji tek treba da izadjemo na ispit?
Unapred hvala! :~

piconi

#102
Jel moze neko da mi kaze sta pricam kod pitanja-1.Trovanje lekovima;2.toxicnost lekova?????!;preparati Au?;4.pikrinska kiselina?...i da,ja sam cula da Dragana ne pita mutagenost,teratogenost a kancerogenost dolazi u obzir za df,a ovo prvo se odnosi na mb.Hvala

i jos ovo da pitam,Markeri u bioloskom materijalu...sta tu treba da se zna?

diskaaa

sve to imas u Jokanovicu.Mada ove preparate Au,pitanje da li je ikad dala :wink:

Nea

Evo sve pohvale za profesorku i dalje vaze! Izaslo je nas petoro danas, bili smo sami u kabinetu i pisali koncept dosta dugo, negde oko dva sata. Pitanja daje profesorka iz glave:

Moja kombinacija je bila:
1.Lako isparljivi otrovi- specificna i opsta trovanja
2. Medicinska trovanja
3. Antidoti

Bilo je pitanja kisele kise, staklene baste, NEFROTOKSICNOST- ovo ranije nije bilo medju pitanjima koliko mi je poznato, ziva, gasovoti otrovi uopsteno.

Kada se izadje pred nju ona koncept procita i bitno je da je koncept dobar zbog prvog utiska. Zatim pocinje odgovaranje, dakle pricas i koncept ti sluzi kao podsetnik a profesorka te pita jos ponesto. Ovde sam citajuci forum stekla utisak da ne mora mnogo da se prica na ispitu van koncepta, ali skrecem paznju na to da dosta i usmeno mora da se odgovara.

Sve u svemu, pozitivni utisci danasnjeg dana, svi smo polozili !  :lol: