Usmeni ispit kod prof. Biljane Antonijevic

Started by Dukica, 22-11-2006, 14:59:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sneboj

Moja kombinacija kod prof.Antonijevic:
1.antidoti
2.OHI
3.FENOTIAZINI
4.testovi senzibilizacije
Profesorka je bila veoma prijatna i fina.

sali

Moja kombinacija 1.Strihnin
2.Metabolizam POPs
3.Hemijska struktura i toksicnost
4.LD 50
Profesorka je prijatna i maksimalno fer na ispitu.

Bred

Quote from: Bred on 24-09-2009, 14:23:23
Dioksine imas u skripti i nesto malo spomenuto na slajdovima, dakle par recenica reci ...  :wink:

Dioksini (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,16987.0.html)

IvAAnna

Ljudi, zna li neko kad ce profesorka poceti da ispituje?

Jack

Ja sam danas bio,7,8 decembar su termini! Neznam zasto tako rano isrpituje... Rok traje do 20-tog! :wall:

IvAAnna

Znam cula sam, bila sam u blagom soku. Ne znam kad pocinje prakticni, ako je usmeni vec u ponedeljak :hm :help:

mima385

jel zna neko da mi kaze shta su to integrativna i kumulativna procena rizika, a da nije sve ono shto ima da se kaze o riziku?
da li je to neshto posebno?

sali

Agregativna
Ukupni rizik = Σ rizika svih puteva ekspozicije jedne hemikalije

Kumulativna
Ukupni rizik = Σ rizika za hemikalije sa istim mehanizmom dejstva

Integrativna
Ukupni rizik = Σ rizika za sve hemikalije u medijumu

To je sve sto ti treba o ovome  :wink:

mima385


IvAAnna

Ovde ima sve o proceni rizika. Mislim da profesorka trazi i formule za TEF koncept
supa.pharmacy.bg.ac.rs/assets/682

remedios

Kako kome ,al na nekom se slome kola,a meni se to desilo,pa sam odgovarala skoro sat vremena, udavila me je,a kriterijum uopste nema,pre mene jedna devojka nije znala ni meh. del. hlora i ladno je prosla ,tako da ,srecno...

IvAAnna

Zna li neko kako je bilo na ispitu juce i danas, pitanja i tako to :wink:

pakili

Ja sam cula dve kombinacije pitanja.Jedna je bila prethodne probe,ostecenje ozona i barbiturati.Druga metabolizam,fluor i brom(potrebno je da se zna ekotoxikoloski znacaj) i razaranje za 3. grupu! eto! :cvet

mali veseljak

kasnim jer nisam imala net,polozila sam u utorak, pitanja: Faktor ekvivalenta toxicnosti, Mn, Amino/nitro benzen (uporedjivanje)
izvlace se cedulje, ok je profesorka, pitala me na prvom pitanju one tabele sa slajdova ,koje naravno nisam znala, i presla je preko toga i sta se desava na amino grupi kod amino benzena, a odgovor je da se stvaraju oksidi i da su oni odgovorni za kancerogeni efekat sto takodje nisam znala, eto toliko

IvAAnna

Kasnim i ja, evo ovako...polozila sam,super je profesorka, jako prijatna... a pitanja su mi bila 1.Specificni antidoti, 2.Fenotiazini, 3.Hidrargirizam i posto sam MB 4.Test senzibilizacije