Usmeni ispit kod prof. Biljane Antonijevic

Started by Dukica, 22-11-2006, 14:59:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BK

Za ispit ne znam, a potvrda je prvog radnog dana u mesecu od 9-12h sto ce znaciti u ponedeljak.

Enea

da a ima i ona druga potvrda, dan ili dva pred usmeni nosish im index na katedru..

tarantulica

Quote from: Mari on 30-11-2007, 21:13:16
da li neko zna kad je usmeni u decembru?
i kad se potvrdjuje ispit?
hvala

Raspored ispita u narednim rokovima (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,6142.msg169728.html#msg169728)

BK

Sto se tice danasnjih divnih utisaka sa usmenog...bilo je fantasticno...prof je divna,
pita ali ne preteruje, prijatna je jako...kao sto pretpostavljate polozila sm!
Moja pitanjca (kombinaciju izvlacite)
1.Dfef otrova i podela otrova
2.Repelenti, atraktanti, hemosterilizanti
3.Salicilat ( tu sam se zbunila oko toxikokinetike, nultog je reda jer se zasite svi
transporteri kod toxicne doze; HPLC se koristi pored kolorimetrijskog sa Fe3+)

Bas me zanima sta su uradile druge dve koleginice!...Imale su pitanja bojni otrovi,
organofosfatni pesticidi, CS2, Stasova metoda, antidoti.

Enea

[off]za jednu znam da je polozila [/off] :cvet

besno pile

dakle,koleginica od danas....

pitanja: CS2,organofosfati i antidoti

polozila  :>
i,da,delim misljenje odozgo u vezi profesorke


[off]hihihi!sad znam ko je bk [/off] :cvet

pajalica

profosorka je super.ja sam danas polozila: eliminacija otrova, bojni otrovi i stasova metoda. druga pitanja koja su bila: korozivi, profesionalna trovanja, salicilati i kombinacije koje su vec pominjane... izadjite obavezno kod nje, mozete i cuti neke zanimljive svari..

radica

ja sam slusala sve koleginice,sve su polozile(21-12).profesorka jeste divna,tj.zna se sta je za 6....a sta za 10,ako se nesta nezna nije strasno,idemo dalje tj.niko nezna sve!na ispitu je bilo prijatno!!!                                                                                           

Harry

Da li treba uciti i znati sve dokazne hemijske reakcije kao i sve simptome trovanja?

Enea

Quote from: Harry on 05-04-2008, 13:00:50
Da li treba uciti i znati sve dokazne hemijske reakcije kao i sve simptome trovanja?

simptome obavezno.
r-je mozesh neke i da preskochish, ali dolaze i te kako.
meni je jedno od pitanja bilo: dokazivanje CO2, znachi ne cela pricha o CO2, nego samo dokazne..
profesorka je milina.

pexualis

Moja pitanja danas:

1. PIRETROIDI!
2. SO2
3. Fenotiazini
4. Irtitacija oka i koze

Znao bih jako dobro da izlozim poslednja 3 pitanja, ali o prvom pitanju nisam pojma imao, mislim da takvo jedno pitanje ne treba da dolazi na ispitu, ali sta da se radi.

Dok sam pisao koncept u njenoj kancelariji, slusao sam devojku koja je pre mene odgovarala. Profesorka je odlicna, pazljivo ju je saslusala svako pitanje, postavila joj je i dosta podpitanja, preko nekih je presla, ali na nekim se studentkinja jako lose snalazila, nije znala cak i neke dosta logicne i bitne stvari, tako da je na kraju pala. Mada je profesorka imala dobru volju da je do kraja saslusa, i cak dodatnim podpitanjima, koja nije znala, omoguci da polozi. Sve u svemu, naredni put bih opusteno isao kod Biljane na ispit, ali ne bih voleo d ami ponovo uleti neko slicno pitanje...

Ostala pitanja su bila OK, benzen, As, jednoj curi je bila HROMATOGRAFIJA u tox. praksi, ostalo je sve vec vidjeno...

Enea

piretroidi su insekticidi biljnog porekla, a koliko se secjam ona je predavala taj deo pred kraj..

pexualis

Znam sta su, ali to pitanje ne smatram bitnim, pored toliko konkrertnijih lekcija...

Enea

[off]joj ne ljuti se ali zashto mislish da je CS2 konkretniji od njih?
koliko se secjam meh dejstva je isti kao kod organofosfata..
vishe srecje sledecji put. [/off]:shy:

Harry

1.Procena rizika
2.CO2
3.Halogenovani ugljovodonici (THE)

1. Def i podela otrova
2. SO2
3.Salicilati

1.Piretireoidi
2.Hemosterilizanti, repelenti i atraktanti
3. ...


MB pitanja
1. Otrovi i ozonski omotac
2. Odredjivanje LD 50
...