Najèe¹æe gre¹ke zbog kojih ¾ena ostane sama

Started by lijepa bosanka, 17-08-2007, 16:46:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Naomy

Zena ostane sama jer ocekuje od muskarca da joj cita misli,
a mrzi je da kaze sta zeli jer, pobogu, podrazumeva se da on to zna!  :hmm

Baby Jane

Quote from: Naomy on 30-09-2007, 09:37:48
Zena ostane sama jer ocekuje od muskarca da joj cita misli,
a mrzi je da kaze sta zeli jer, pobogu, podrazumeva se da on to zna!  :hmm


a i u tome ima dosta istine :roll:

igrackica

Ziva istina!
Ali NE mrzi je da kaze, vec smatra da ako ne moze sam da provali, ne vredi mu govoriti!
A da ostaje sama jer ne zna sta hoce i to je apsolutno tacno! Pa, kad se gospodjica smisli, on je vec ostavio, pa neka pati i bije se po glavi. Svi ucimo na greskama...

tarantulica

Da, ali kao ¹to pi¹e u predavanjima iz patofize:
"®ivot je suvi¹e kratak da bismo sve gre¹ke sami napravili, zato treba da uèimo iz gre¹aka drugih"
:cvet

Ajvi

Predavanjima iz patofize?? :siza: :siza: :116: :116:
Dobro je, moze i u njima nesto da se nauchi sto ostaje za sva vremena..
Sorry za off, nisam mogla da odolim..  :K

stef

Quote from: Naomy on 30-09-2007, 09:37:48
Zena ostane sama jer ocekuje od muskarca da joj cita misli,
a mrzi je da kaze sta zeli jer, pobogu, podrazumeva se da on to zna!  :hmm

Slazem se sa ovom konstatacijom. Nezadovljstva i svadje cesto pocinju zbog toga.

lycos


pexualis

®ena moze ostati sama ako deèka poène previ¹e da smara i pritiska prièama o braku, potomstvu i slièno, a recimo oboje su sliènih godina, u dugoj vezi, zasnovanoj na ljubavi i poverenju. E onda taj pritisak moze deèku postati neizdr¾iv i mo¾e se odluèiti da prekine takav odnos. P.S. Ako veæ neka veza traje godinama, oboje u vezi samo trebaju biti dovoljno strpljivi, da saèekaju zavr¹etak studija, adekvatno zaposlenje, da malo stanu na svoje noge, i onda ima vremena i za sve ostalo... P.S. Poznajem jedan sluèaj gde je deèko pod velikim pritiskom zbog toga ¹to je devojka potpuno izgubila strpljenje, a deèko je maximalno voli, ali jo¹ mu nije do braka kad nema re¹ene osnovne egzistencijalne potrebe...

Darker

Takvi treba da se raskantaju ¹to pre :wink:

To je onaj fazon: moraju da dignu vezu na vi¹i nivo, situacija je: ili da raskinu ili da se venèaju :K

JA to ne kapiram uop¹te... Ako te neko gu¹i-daj mu do znanja da te gu¹i, mojne da prihvata¹ gu¹enje, pogotovo ne iz ljubavi, jer je to onda patol¹ka ljubav :wink:

slobokv83

Meni je bitno da zena bude razumna,da se moze dopreti do njenog mozga,ako kazem da uradi to i to jer meni to znaci i da me shvati-da primi k` znanju i da poslusa.Na zalost,imam sasvim drugacija iskustva.Uvek izigrava baksuza i sto je najgore misli da je to zanimljivo iako ja pokusavam da joj objasnim da me stvarno nervira necije detinjasto ponasanje.
U zeni moras imati druga,tj. da mozes da pricas sa njom kao sa drugom,da tvoje price budu njoj zanimljive i obratno.
Zelim jos samo da kazem da su zene cesto "nepametne",jer ne shvataju da stvarno imaju moc da kontrolisu muskarca u vezi.Pametna zena ce da popusti u trenutku i da se dodvori svom muskarcu a onda sa dozom njene ljupkosti da iskoristi tu malu zrtvu koju je podnela da trazi od njega ono sto zaista zeli i da ga na taj nacin menja.Na taj nacin je dobro oboma u vezi i muskarac ce joj uvek ispunjavati njene zelje samo ako je u stanju da svremena na vreme podnosi nesto sto inace ne bi.Vremenom se i ona navikne i to joj postaje normalno.Tu nastupa nas problem,jer zene zele od pocetka da kontrolisu situaciju i da dokazuju da su one UVEK u pravu,ne zeleci ni da saslusaju drugu stranu.Bez uspeha se on trudi da joj objasni da samo ako sada poslusa njegovu zelju,nece joj kruna sa glave pasti i da time moze da ga kupi.Cak sam joj to i otvoreno govorio,ali zenska nece ni da cuje.
Posle svega mi ostaje samo pitanje-Zasto sam ja s njom?Problem je veci jer si mislio da vremenom ljudi postaju zreliji i da i ti imas moc da menjas.Kada se osvestis,kraj ja neminovan.Samo da tada ne bude kasno?Moras da se pomiris sa tim da kako god zavrsila jedna veza i ko god je zavrsio-uvek je muskarac KRETEN.
Valjda sam spreman na to zarad malo mira u zivotu.Ko zna kakva je sudbina,mozda mi je sve to samo pomoglo u zivotu a da nisam ni svestan.

tarantulica

Quote from: slobokv83 on 02-12-2007, 11:23:15

Pametna zena ce da popusti u trenutku i da se dodvori svom muskarcu a onda sa dozom njene ljupkosti da iskoristi tu malu zrtvu koju je podnela da trazi od njega ono sto zaista zeli

©to bi rekli u filmu "Moja velika mrsna pravoslavna svadba", mu¹karac je glava porodice, a ¾ena je vrat koji okreæe tu  glavu na stranu koju ¾eli   :cvet

Naomy

Quote from: slobokv83 on 02-12-2007, 11:23:15
Moras da se pomiris sa tim da kako god zavrsila jedna veza i ko god je zavrsio-uvek je muskarac KRETEN.

Ne mislim tako, ali znam dosta cura koje tako misle, i do cijeg mozga se ne moze dopreti...

katarina

Slobokv, to sto si napisao je umetnost, i to je tajna uspesne veze  odnosno braka. Samo, to se uci i potrebno je iskustvo. Neke to skapiraju za mesec dana,neke posle 25 godina a neke nikad. Eto sta nam je donela emancipacija! Sve to ima veze,kad vam ja kazem. Slazem se sa tobom, u vecini stvari iz gornjeg posta.

slobokv83

@Naomy

Svaka cast.Ovo se retko cuje iz zenskih usta.Mislim na konstatacije da znas dosta cura do cijeg je mozga tesko dopreti,a i na to da muskarac nije UVEK kreten po izlasku iz veze.

@katarina

To sve tako jednostavno izgleda kad se napise,u praksi je to malo teze.Medjutim, ako vasa veza funkcionise upravo po opisanom modelu-znaci da ste se SKONTALI(malo pod uticajem VB).Znaci,imas razumnu osobu kraj sebe,to je preduslov harmonije(ne savrsene naravno).

Ali ko sam ja da vam sve ovo prica.Svako ima svoje misljenje.Ovo je samo moje,koje mozda moze da vam pomogne da iskristalisete svoju sliku o musko-zenskim odnosima,kao sto je i meni potrebno vase!


Smrda

@slobokv83
macane,oces da me ozenish?!?!? :smekerica:
znam da kuvam... :>
salu na stranu...svaka cast na razmisljanju! :Bog