Najèe¹æe gre¹ke zbog kojih ¾ena ostane sama

Started by lijepa bosanka, 17-08-2007, 16:46:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

vlada89

Da,ali vi prve pocinjete. Vi treba da se muvate, Mi treba da pravmo prvi korak i tako u krug.. Nekima pukne film pa nece da trpe to i cure ostanu same,jedan od njih sam ja  :a

Al-Jasmina

  :)):
Pa jel ste hteli patrijarhalni sistem?
Eto vam ga, sad patimo tugedr :>

:cvet

Cude me neki ljudi koje poznajem
i koji biraju dozivotnu samocu-
mislim na zene i samo jednu musku osobu...
Ali u svim slucajevima glavni momenat je bila i ostala
OSOBENOST

Licnosti koje nisu uspele da se saviju ka kompromisu...
Ja kazem da su doticne tete i tetke
bile i ostale generali u svojim malim domenima
a najmladja od njih je odbegli adjutant kome niko nije javio da je rat gotov
i da prestane da se igra gerile u shumarku iza zdrade  :)):

Suvise ponosne da bi progutale/iskulirale nesto iz svoje okoline receno
na racun osobe s kojom su bile
ili okolnosti vezane za vezu...

Vremenom, njihov inat pocinje da radi protiv njih
i mladalachka punokrvna oholost prerasta u generalski cin starice
koja odbija da se povinuje vremenu
(i zaista kao akt potpune pobune ne vraca sat niti ga navija sat kasnije kao svi mi poslusnici...)

Na samom kraju zivota,
osobenost prerasta tacku podnosljivosti okoline i one ostaju
izolovane u svom malom gluvom svetu
...
strahujem da ce ih
nakon poslednjeh daha koji ispuste u atmosferu ovog malog sveta
prve naci machke i razglasiti njihovu smrt...
:ohwell:
===========================================================
"Ђуд човекова је његов усуд"

Хераклит



HoochieMan

Iz liènog iskustva ekstrahovano, nema nièeg goreg od d¾angrizave ¾ene. jedina, ali jedina stvar koja me je uvek dovodila do ludila je besciljno d¾vanjkanje, bio ja kriv ili ne. O nekim specijalnim gre¹kama o kojima je prièa zapoèela, po meni nema smisla govoriti. Ko ti dobro legne kao osoba, kao prijatelj- to je to, moæi æe¹ uvek da ga gleda¹ svojim seæanjem na sve ¹to ste preturili zajedno preko glave, i kad bude krezubi babac i dalje æe biti tvoj jedini nerazdvojni prijatelj. I da napravi najveæu glupost na svetu- nema veze, bre èovek ima dovoljno veliko srce da sve oprosti.
A svako od nas je specifièan, neko bi rek'o: jedan Srbin- jedan kalup. A svoj karakter, i naroèito istièem- mentalitet, nije moguæe voljno menjati, tako da pona¹anje "kao po jajima" nikud ne vodi. Tako da kad si sa nekim i vidi¹ da neæe  iæi- ne hvataj se u kolo.

ArUeNaWiThRa

Quote from: vlada89 on 04-09-2007, 19:00:16
A i vi zene ste nemoguce...Sto vise odbijas neku i pokazujes koliko ti nije stalo do nje,ona se sve vise lozi. ...

jeste neka zena se tad nalozi, al samo zato sto joj to predstavlja neki poduhvat, da dokaze sebi da moze da preobrati i tog nekog ko je odbija. I mozda ce na kraju misliti i da je zaljubljena u tog tipa, sve dok ne uspe na kraju da ga smuva, al onda ce se brzo oladiti. jer je zapravo eto cisto htela da dokaze da moze da smuva koga kod. znam gomilu ovakvih slucajeva, malo je onako jebiga bljak, ali postoji takvih zena. i to ce i da odbije dosta likova ako cuju da je devojka imala takve ''poduhvate''.eto..

vlada89

Bas tako i to nije bas za pohlavu sa njihove strane  :nene: Mislim,kad mene neka tako vrti,samo joj bude  :Z a obicno posle nekog vremena se vrati,ali svoju sansu je propustila.. Mislim,zaboga,ona ima svoj PONOS,zasto tako nisko da se spusta? Cak i ako joj se svidi decko, ona ce da se pravi mrtva ladna, a kad je otkaci bice joj krivo, ali naravno ostace hladnokrvna.. Nije uvek tako mlada, da izdrzi svo to izjedanje iznutra i pretvaranje.. Zato ja volim starije  :cvet

cvjetic


HoochieMan

Tenk ju ferr lejdi, najs flauer for mi it izz

:wink: :happy:

`d1gy

Po meni sledece stvari dovode do toga da zena ostane sama.

U pocetku zena se zaljubi u coveka takav kakav jeste,ali ne shvata da on nije takav...jer je to period dokazivanja,navlacenja pa cak i kur*enja u kom on nju zavodi.I tako ona stekne sliku o njemu.Po mom licnom iskustvu zene se prve zaljube i prve otvore,dok muskarac nekako kulira i ne razmislja mnogo o ljubavi vec o seksu i fizickim zadovoljstvima koje ta zena moze da mu pruzi.Ali kako vreme prolazi muskarac pocne da voli.Tog momenta on se menja i pokazuje pravog sebe.Pocinje da pokazuje toj zeni sta je njemu od nje potrebno.Ona u svoj svojoj ambiciji,i naviknuta na hladnog coveka  to ne primecuje i nije u stanju da ispuni ta ocekivanja.A opet s druge strane to vise nije onaj zanimljivi muskarac koji te zaledi kad ti nemas pojma sta on radi,s kim izlazi itd.Sad je on mek i topao,sad je mio i kurchenja nema vise,sad te zove stalno,sad te grli stalno,sad je osetljiv na tvoje reci.Zena se zbuni istripuje i u svojoj glavi zakljuci epa to nije onaj (u mom slucaju) Sasha.Zene se plase promena i beze od toga.

To je po meni prva greska koju zene cine. Da asumiram dakle problem je sto zena (u dubini duse,iako stalno vicu suprotno) ocekuje da muskarac bude stalno jak,i da bude on taj koj animira vezu.(po meni sebicno)

Drugi problem na koji sam naleteo je zena koja ne zna sta veza znaci(dakle kampanjac).

Situacija:Dok uci tad moze da se vidja svaki dan i da se cuje svaki dan jer joj je dosadno od svega toga a i svi njeni prijatelji su u istom sranju.Kad izadje e tad nema zvanja,ne ide se zajedno,nije bitno s kim ona ide jer boze to je njena stvar,Odmor e znaci prvo sa deckom i tu sam posvecena 24/7, a onda drugarice- nemoj da smaras boze pa ja njih ne vidjam u toku godine.
Sve su to stvari koje u nasoj glavi apsolutno su abstraktne i nemaju veze sa nasom predstavom veze.Ili si zajedno ili nisi.Nema sad jesam sad nisam.Mene ne zanima dal ti u toku godine se vidjas/nevidjas sa pijateljima,dal izlazis/ne izlazis .Veza=24/7 bio ti tu fizicki ili ne.

Treci problem =laz.Dakle znate ono kad znate da vas laze i lepo ispricate celu stvar kako jeste,a ona samo vice ne ne ne ne nije tako.E onda vec se iznervirate jer vam to vredja inteligenciju i onda nadjete dokaze.Sta se desi e tad ona poludi pa kakao boze ti mozes nju da proveravas...Pa lepo kad sam te pitao rekla si NE:) a da si rekla DA sve bi bilo kul.
Zakljucak:Zena je nepopravljiva i ne priznaje nikada.

To su po meni tri kljucne stvari u kojima zena sama sebe sjebe.
Ko je koga ostavio nije bitno jer na kraju ipak se razmislja, postavite sebi ova 3 uslova, vidite ko ih nije ispunio....ostaje samo da se nadate boljem.

Toliko od mene.





Darker

U bre, sasha, da ne ka¾em drigi :K
Ima istine, posebno u onom prvom delu :K
Ali macane, a gde si ti u celoj prièi?
Tema je feministièka, a odosmo u ¹ovinizam. Ajmo malo objektivnosti, ili ispada da smo sami sa sobom u vezi? :K
A koje su najèe¹æe gre¹ke zbog kojih mu¹karac ostane sam?

Koje su najèe¹æe gre¹ke zbog kojih IKO ostane sam?

Nepoverenje, lo¹a komunikacija, nedostatak ljubavi. i na kraju, ali ne i najmanje va¾no - nedostatak obostranosti :wink:

lycos

Quote from: HoochieMan on 05-09-2007, 15:17:51
Iz liènog iskustva ekstrahovano, nema nièeg goreg od d¾angrizave ¾ene. jedina, ali jedina stvar koja me je uvek dovodila do ludila je besciljno d¾vanjkanje, bio ja kriv ili ne.
Quote from: Darker on 28-09-2007, 00:49:58
Nepoverenje, lo¹a komunikacija, nedostatak ljubavi. i na kraju, ali ne i najmanje va¾no - nedostatak obostranosti :wink:
hoochieman, and Mr.D  :pljes:  :pljes:

katarina

Probirljivost! Lepa, uspesna, al baksuz brate...

pig_am_am

zena ostane sama samo ako je sebicna.
onu koja zna da deli zivot,sa kojom je zabavno,koja zna i da zasmeje i sa kojom je sve lako...tu ce svako ceniti.i hteti pored sebe.

sve zene ovog sveta,napravite kucu takvom da vas jaca polovina jedva ceka da se vrati u istu. a ne da bezi iz nje.

:K :K :K :K :K :K

Wolhard

Sebicna zena to najvise mrzim a po meni to je glavni razlog zasto su same

AquArius

to vazi za oba pola,
za sve ljude.

it swings both ways
ili sto bi se reklo - to ljulja na obe strane  :>

svi vole lagane, nasmejane, jake, nenametljive ..

pig_am_am

e dosli smo do tacke gde se ne slazem.
mislim da zena ima vecu moc da promeni muskarca.eksperimentisala sam malo [nek mi bog oprosti] :K