Bezuslovna peta

Started by tuffy, 28-09-2007, 09:14:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

pig_am_am

trese se gora - RODICE SE MIS.  :K

shumshi

Quote from: Morbid_Angel on 01-10-2007, 11:20:36
izgleda mi kao da vi koji ste protiv bezuslovnog upisa tvrdite da studenta-odraslu osobu samo uslov moze da natera da ubrza studiranje a bilo bi tuzno da je tako
koliko god bilo tuzno...u vecini slucajeva je tako...ali nije uopste stvar u tome...
nego, zasto neko zeli da ide dalje, da natrpava sebi na vrat obaveze iz pete godine, vezbe i kolkvijume, ako jos ni farmaceutsku nije polozio..pa kada misli da polozi prakticni iz tehnologije, kada zaboravi i poslednju stvar koja se radila na vezbama...

ja sam za to, da se odobri ta bezuslovna peta, jer postoje ljudi kojima je frka, koji su vec dva puta obnavljali godine, mozda nekom treba za dom, za kredit, nemam pojma...

ali ne razumem, ako neko vec nema takav problem, da zeli te dodatne obaveze, a ni starih se nije resio... :hmm

tixy

Hajde da se organizujemo, krajnje je vreme, i izdejstvujemo taj decembar!!! Sto bi mi bili nesposobniji od drugih?!  :hm
Postavite novu temu... :wink:

anaM

Iskreno meni bi znacilo da nema uslova za petu,posto zbog farmaceutske mogu da okinem ovu godinu,a sada mi je poslednja sansa.Pa ako neko ima pouzdanu informaciju neka je prosledi :ball2:

mikele

Прво само да вам кажем да ово са безусловном петом је прича типа рекла-казала јер ја сам први пут за све то чуо овде на форуму(Бреду ето ти ексклузива  :K),а редовно сам у контакту и са студентом продеканом и са Штефом док је био ту,тако да...
То су само нечије лепе жеље.Е сада поводом тога има много различитих мишљења,1000 за,1000 против.И свако има своје виђење и то треба да се поштује,а не одмах да се пљује друга страна и слично.
Видим да је tuffy све то повезала са грађевином,машинством,етф-ом итд.Али има једна велика разлика:они немају 5 годину,већ само 9 семестар,за разлику од нас.Тако да њима не треба услов за 9 семестар(тако је и на архитектури,РГФ-у итд).Ово поређење није одговарајуће.
Даље,malena је написала да је лакше када си апсолвент,али то и није баш тако.Ја знам бар 15 примера да су студенти(са различитих факултета) знатно одужили студије када су постали апсолвенти,а при томе им је остало више од 12 испита до краја.Јер када постанеш апсолвент све ти је теже и теже да учиш,све те више сустиже умор,а воља издаје,тако да никако није лакшеА и губиш радне навике које си имао јер немаш никаквих редовних обавеза.Ја то видим по себи,а и по остаток друшва са којима се дружим.
Е сада слажем се ја са већином да треба омогућити људима којима фали један испит за услов још један додатан рок и око тога сам чуо неке приче да ће можда бити нешто од тога,али то треба видети са студентом-продеканом,она зна више информација.Али неко коме треба још 3-4 испита за услов за 5 годину,њему ће та безусловна пета само погоршати ситуацију.

Bred

mikele, takve "buve" kao exkluziva mi ne trebaju.  :K
sve si rekao.
lock.