Farmaceutska hemija

Started by sjajna05, 09-05-2006, 13:30:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

ivanabg

Da li je neko danas bio da slusa usmeni kod prof.Vujic? Koje su kombinacije bile?

sandric

Interesuje me sta je aldakton jer generaciji od ove godine to nije ispredavano-da li se tu misli na spironolakton tj na njegov supstituent na pol 17?I posto sam cula da kao redovno pitanje dolaze inhibitori hiv proteaza-da li moraju sa se znaju ove grozne formule sakvinavira,ivndinavira....?

cvjetic

aldakton ti je zasticeno ime spironolaktona!a te uzasne formule NE!a ako napises kod sotea odusevice se,ali apsolutno nije neophodno!tako bar kazu!

ivanabg

Pa koje formule onda da pises kad dobijes pitanje anti HIV? :`

Bred

Pretpostavljam da treba samo imena da nabrojis?

cvjetic

ti nemas nista drugo da napises tacno,imas etavirens,i jos neki,ne sjecam se,ali je debilno da bude samo to kao pitanje,svasta!

sandric

#111
Da li se makrolidi i linkozamidi javljaju kao redovno pitanje u sklopu onih pet?//

Da li je neko polagao i polozio ispit kod prof.Sotea u ovom roku?Zelela bih da cujem kako je prosao ispit i da li obrazlozi ocenu koju da  :shock :`?

bondzi

 Moze li neko ko ima antilipidemike da ispise sve sto treba da se zna na ispitu ili da mi kaze kako da dodjem do predavanja?

anthony

Please mi kazite, da li kontrasna sredstva dolaze cesto kao pitanje?? Nikako ne mogu da ih nauvim!

sandric

Znas kad nesto ne naucis to obicno dodje... :'( Meni su bila problem u pocetku ali sada ih znam ok....Imam veci problem sa hipertenzivima,ko ce se setiti cele podele :run :][...uvek nesto zaboravim

Bred

Gde imaju da se nadju ta kontrastna sredstva? Ja ih nemam u skrupti a nema ih ni u knjizi

bondzi

Kontrastna sredstva mogu da se nadju u fotokopirnici . Nisam sigurna da li  je to dovoljno za ispit!

sandric

Ono sto ima u fotokopirnici o kontrastnim sredstvima je dovoljno,nista vise nije receno ni na predavanju :happy:

Bred

Hvalaaa mnogo, spasli ste me :)

irena

kontrastna sredstva postoje u skripti iz kojih maltene svi ucimo (585 strana, sa sadrzajem na prvih tri-cetiri strane).Predavana su pre vitamina i o njima ima nekih 7 strana. Studenti koji su dosta slusali ispit kod prof. Agbabe kazu da voli da ih  pita- meni nisu zapala. Ako nekome treba, mogu dati svoju skriptu!!!